Běh lhůt při odeslání

Vložil Odesilatel (bez ověření), 26. Květen 2024 - 8:53 ::

Ahoj. Mám dotaz:

1/ vyplatí se pro zkrácení běhu lhůty, ať už jakékoliv, odeslání listiny i dnes v neděli (v den před pracovním dnem)? Anebo to je stejné jako když to odešlu zítra v pondělí?

A teď myslím odeslání třeba poštovní zásilkou (Buďto na poště, která je otevřená i v neděli, případně jako dopis online), datovou schránkou, emailem, třeba konkrétně předžalobní výzvu či jinou výzvu apod.

Myslím že jo, ale nejsem si jistý, jakože v pondělí už bude první den lhůty? Kdybych odeslal až v pondělí, tak první den lhůty bude teprv uterý apod.?

2/ Běh lhůt fikce doručení (Jakože jsem odesílatel) u pozemní pošty datové schránky tu bylo popsáno. Ale co v případě emailu, tam lze asi brát jako datum doručení pouze datum, kdy vám na ten email někdo odpoví, je to tak?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Clen (bez ověření), 29. Květen 2024 - 16:46

  A podotázka, je-li doručeno v pondělí, 7 denní lhůta vyprší zase v pondělí? Tedy žalobu lze podat v úterý 0:00:01 je tak?

  Vložil Odesilatel (bez ověření), 28. Květen 2024 - 21:04

  Nikdo nevi?

  A je ještě zajímavá lhůta na Vývěsce, která začne běžet hned v sobotu a doběhne taky v sobotu

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".