Zemřel vlastník
Zemřel vlastník a začínají nabíhat dluhy. Do doby smrti řádně platil, dluhy neměl, naopak má vyčíslený přeplatek (není komu vyplatit).
Základní informace: Na KN je u jeho bytu – jednotky zápis : zástavní právo z rozhodnutí zdravotní pojišťovny, exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, exekuce zahájena
Nejasnosti: Bude dědické řízení, dědí se exekuce? Nebo má exekuce přednost před děděním. Co proběhne dřív? Co když se dědicové vzdají dědictví (nebudou chtít dědit byt v exekuci) a exekuce proběhne? Jak se může SVJ domoci svých pohledávek, které nyní vznikají. Jak má SVJ konat, má – může se předem někde přihlásit, když tak jak?
Mnoho zdejších příspěvků doporučuje SVJ se přihlásit do dědického řízení. Od správce však přišlo vyjádření: SVJ nemá právo vstupovat do dědického řízení.
Měl byste někdo nějaké rady – pokud chybí informace, pokusím se doplnit. Díky T.
Poslední komentáře