Vložil Jura I. (bez ověření), 28. Březen 2018 - 9:30

Milá paní Niko, nevím sice jak se do vaší společné pokladničky sypou od Vás peníze, nicméně máte tři možnosti jak vybruslit z toho spoluvlastnického „bordelu“ v domě, ve kterém bydlíte:

  1. vzít za slovo paní předsedkyni výboru, nechat se zvolit za předsedkyni společenství a uvést vše do řádného a civilizovaného stavu. Musíte se však připravit na hodně práce, nevděčnosti, donehostování Vaší osoby, studium a odpovědnost za své činy.
  2. Celou záležitost předat advokátovi, aby ji ve Váš prospěch (ale i ve prospěch ostatních) uvedl do pokojného stavu. To však stojí velké peníze.
  3. Tato varianta je ta nejjednodušší.

    Až po Vás bude paní předsedkyně boucháním na dveře chtít nějaké peníze, tak jí rovnou řekněte, že bez písemného doložení oprávěnosti požadované platby jí již nic nikdy nedáte (to se týká i úvěru), a bez řádného vyúčtování záloh, které jste jí dosud zaplatila se s ní již bavit nebudete. A peníze za pronájem střechy, které náleží dle výše Vašeho spoluvlastnického podílu Vám, do vaší kapsy, ty požadujete vysázet na ruku. Jste přece spoluvlastnicí domu, nebo ne? Dále jí řekněte,ať zajistí úklid v domě, že už uklízet nehodláte – společenství Vás nesmí nutit vykonávat pro společenství nějaké úsluhy.

Ono se vše špatné pak vyloupne samo. Ostatní povinnosti vůči úřadům snad ještě chvilku počkají, když už čekaly tak dlouho. Dejte nám vědět jak to dopadlo.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.