zvyšování poplatků v cružstvu

Vložil espinoza (bez ověření), 4. Červen 2019 - 10:01 ::

Zvyšování poplatků. Družstvo prodalo další dva domy do osobního vlastnictví. Kupodivu se poplatky za všěchno – včetně splátky anuity – zvýšily. Už 3 x byla odvolána schůze – předseda infarkt, nový místopředseda infarkt. Budou prázdniny a zase se nic nebude dít. Poplatky byly zvýšeny bez jakéhokoliv vysvětlení. Jak se dá postupovat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil MMM (bez ověření), 5. Červen 2019 - 9:48

  Neznám podrobně Vaši situaci tak jenon odhaduji, že zqa zvyšováním stojí právě vyčlenění objektů z družstva. Poplatky na správu je nejspíš třeba vybrat v cca stejné výši jako předtím, ale je méně platících – tudíž stoupá cena „na hlavu“.

  Vložil espinoza, 10. Červen 2019 - 20:35

  Za vedení družstva + účetní platíme 2100 Kč měsíčně – každá jednotka. Teď se budou opět dva domy prodávat, znamená to tedy, že se poplatky opět zvýší? S menším počtem členů má představenstvo i účetní méně práce – nebo ne?

  Vložil KalousekXX (bez ověření), 18. Červen 2019 - 11:50

  Podle popisu předpokládám, že jste členem nějakého většího družstva (více domů, další prodej, atd…). Jako předseda malého BD (12 b.j.) Vám doporučuji založit si samostatné družstvo jen pro Váš dům – pokud najdete lidi, kteří budou mít ochotu se o to starat. Nevím za co platíte za b.j. 2100/měs. Nás i když jsme malé družstvo a mělo by to být na „hlavu“ dražší – stojí správa bytů (účto, vyúčtování, hlídání legislativy) 150/měs, představenstvo (bohužel musí být 3) nějakých 135/měs. Je to sice starost, ale dnes máme zatepleno, nové okna¨, novou střechu, novou kotelnu. Zdravím

  Vložil espinoza, 22. Červen 2019 - 12:24

  Uživatel KALOUSEK XXX – prosm, ozvěte se mi – děkuji Espinoza

  Vložil espinoza, 19. Červen 2019 - 14:50

  Ne, jsme malé družstvo – odkupují dva členové, takže nás bude 11. A prosím o radu – jak si lze založit takové družstvo o jednomu členu, když musí být tři členové představenstva? Ale určitě by se to vyplatilo, rozhodně by to byl finančně velký rozdíl – 2080 Kč a nějakých 1000 Kč.

  Vložil VN (bez ověření), 4. Červen 2019 - 10:33

  jaká máte v družstvu nastavená pravidla. Ne každé zvyšování poplatků musí být nutně projednáno na schůzi…nicméně , vše by to mělo být nějakým způsobem vysvětleno..nap­říklad na nový předpis plateb byste měl obdržet s nějakou vysvětlující přílohou..

  Vložil espinoza, 4. Červen 2019 - 11:05

  Máme stanovy, které vedení nedodržuje. Na poslední schůzi nám by,lo řečeno, že družstvo je ve ztrátě za rok 2013 a 2014 – vzniklo v 2012 – a že se !s tím musíme vyrovnat."Zřejmě tím chtěli říci, že to budeme muset doplatit, jenže z 32 členů je nás 12. Závěrky nebyly prováděny a odslouhlasovány, prý nebyly doklady, ale teď chtějí, abychom je odsouhlasili dodatečně.

  Vložil Stanovy (bez ověření), 4. Červen 2019 - 21:27

  „Máme stanovy, které vedení nedodržuje.“

  Podle konstantní judikatury se stanovy SVJ nemusí dodržovat.

  Jak je tomu u stanov družstev?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".