Zvonek, schránka

Vložil salve, 16. Listopad 2013 - 13:03 ::

V prohlášení vlastníka k vybavení jednotky patří kromě jiného zvonek, listovní schránka. Zvonek je zároveň sloučen s dálkovým otvíráním dveří.

 1. Pokud se při rekonstrukci (schválené) budou vyměňovat schránky měly by se do úhrad rozpočítat poměrově nebo za kus?
 2. Nyní by se měly vyměnit zvonky za modernější (cena 2300 Kč/byt). Je možné to hradit z fondu na provoz a správu domu? Je totiž jisté, že to někdo nebude chtít.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 2777 (bez ověření), 16. Listopad 2013 - 13:43

  Píšete, že schránka je součástí bytu. Sám jste si odpověděl. Novou schránku si platí majitel bytu podle její ceny. Když bude stát výměna schránky s montáží 500 Kč, zaplatí 500 Kč. Na co se vlastně ptáte? Aby schránky byly stejné, může jejich výměnu zorganizovat společenství. Dělali jsme to stejně a všichni souhlasili. Byli rádi, že jim to někdo zařídil. Se zvonkem je to stejné. Rozvody zaplatíte a zvonek jako takový si zaplatí majitel. Když zvonek nebude chtít tak mu zůstane původní nebo bude bez zvonku. Nad čím bádáte.

  Vložil salve, 17. Listopad 2013 - 9:38

  Pokud je schránka a zvonek součástí bytu, lze úhradu výměn provést z fondu na provoz a správu domu na podkladě většinového hlasování?

  Protože se nejedná o opravu, ale o výměnu – je to vůbec v kompetenci shromáždění SVJ o tom rozhodnout?

  Vložil lake, 17. Listopad 2013 - 10:30
  • Fond na provoz a správu samozřejmě neexistuje. To je výmysl, který je v rozporu se zákonem o účetnictví. Viz fondy právnické osoby a povinnosti s tím spojené.
  • Výměna věci samozřejmě JE oprava věci. Pokud to někdo nerozeznáte, zeptejte se účetní nebo některého daňaře.
  • Naopak rekonstrukce či modernizace (např. osazení zvonků s přenosem videa) by nespadala pod opravy, nýbrž šlo by o technické zhodnocení majetku.
  • Úvahy o kompetenci shromáždění jsou mimo mísu. Tazatel napsal jasně hned v prvním příspěvku, že schránky ani zvonky NEJSOU společnou částí domu. Takže o nich nerozhoduje ani shromáždění, ani SVJ, ani výbor, ani Ferda Mravenec. Je tedy zbytečné mudrovat na toto téma.

  Každý vlastník zvonku či schránky rozhoduje sám za sebe a také si vše uhradí.

  lake

  Vložil salve, 18. Listopad 2013 - 18:31

  •Fond na provoz a správu samozřejmě neexistuje …

  Jaký je tedy správný termín pro tyto finanční prostředky?

  Vložil salve, 18. Listopad 2013 - 18:23

  Zvonek je součástí bytu – to je jasné. Jde ale o výměnu tabla se zvonky + el. vrátný s audiosystémem + domácí telefony pro pět vchodů(44 bytů).

  Nyní máme funkční (kromě několika zvonků), pouze staršího data výroby.

  Dotaz k rozdílu oprava – výměna. Pokud jde o výměnu věcí, které nejsou vadné, za modernější, hezčí. Je to pořád oprava?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".