Zvětšený balkon a PV

Vložil Ivana Žáčková (bez ověření), 19. Duben 2019 - 12:16 ::

Prosím o radu. Při rekonstrukci domu došlo k přistavění balkonů k některým bytům. Přesněji: u bytů byla tzv.francouzská okna + zábradlí, v PV psáno jako balkon o vel. 0,3m2. Nyní je z toho balkon 1,5m2. Musí se měnit prohlášení vlastníka, když je psáno, že se nezapočítává do podl.pl.? U jednoho bytu vznikl balkon a původně bylo jen okno. Také je potřeba měnit PV? A kdo to má udělat, když jsou balkony společnou částí? Děkuji. Ivana

  • balkony

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Ludmila, 23. Duben 2019 - 14:41

Je nutný dodatek k původnímu „Prohlášení“, které pravděpodobně vzniklo podle zák. č. 72/1994 Sb.(ZoVB). Buď jsou tam balkony jako společná část domu nebo společná část domu s výlučným užíváním vlastníka nebo jsou balkony součástí bytu. Hospodaření se společnou věcí i některých částí ve výlučném užívání vlastníka by měly řešit Stanovy.

Vložil V.Procházka (bez ověření), 23. Duben 2019 - 8:10

Prohlášení vlastníka musí popisovat skutečný stav – je nutno ho změnit.

Měnily se společné části – dotčeni jsou všichni spoluvlastníci. Přístavba se týkala některých jednotek – bude třeba stanovit způsob výlučného užívání nových společných částí, které jsou přístupné pouze z některých jednotek včetně financování jejich údržby a oprav.

Změna PV je na společenství vlastníků. Písemnou dohodu musí odsouhlasit všichni spoluvlastníci.

V.Procházka

Vložil P_V (bez ověření), 19. Duben 2019 - 14:49

Prohlášení vlastníka změní společenství vlastníků, na základě souhlasu nadpoloviční většiny hlasů (ten už máte, když jste se dali do výstavby) a zároveň se souhlasem všech dotčených vlastníků – § 1169.

Pokud ta změna nemá vliv na rozúčtování, „dotčenými vlastníky“ asi není nikdo. Pak to ale ani nemá smysl měnit, byla by to jen formalita. Nicméně dávalo by pro vás smysl, kdyby to vliv mělo. Zohlednit v platbě nákladů na správu, že někteří vlastníci mají k bytu ještě něco navíc – § 1180. Tím budou dotčeni všichni, čili 100% souhlas – nevím zda to prosadíte.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".