Způsobena škoda

Vložil Anonymous, 22. Duben 2008 - 12:00 ::

Jsem členkou SVBJ a vlastním byt v suterénu, který jsem značným nákladem loni rekonstruoval. Vinou špatné péče o společné prostory v suterénu, kde praskla kanalizace, došlo k promočení stěn a tím i znehodnocení části mého bytu. Opadává nová omítka a malba a hlavně se kvůli vlhkostí vzedmula dlažba a tím i nově položené drahé plovoucí podlahy. Jakým způsobem mohu vymáhat náhradu škody, kdo nese za škody odpovědnost?

svobodas

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous (bez ověření), 22. Duben 2008 - 16:26

  Podle mého názoru za škodu z nedbalosti zodpovídá celé společenství- repr. výborem. Máte někdo podobné zkušenosti, jak to bylo řešeno. Třeba, když si vinou špatně udržovaných schodů ve sklepě někdo zlomí nohu, atd.

  Vložil markoSVJ, 25. Duben 2008 - 15:33

  Vraťte se prosím k mému článku: http://spolecenstvi.okinfo.cz/…eho-dusledky Potom, až budete vědět, zda je Vaše SVJ právnickou osobou nebo jen sdružením bez právní subjektivity, lze řešit, kdo nese odpovědnost. SVJ bez právní subjektivity je „nonsubjekt“, který není způsobilý nabývat práv a mít závazky. Také proto zákonodárce udělal změnu v zákoně 72/94 Sb, novelou zákonem 103/2000 Sb., avšak bytová družstva úmyslně blokují to, oč v této novele šlo především. Aby byl pořádek a SVJ právnické osoby se chovaly tak, jak je pro právnické osoby běžné. Družstva (mám na mysli ta post-socialistická) mají zájem ovládat všechno a všechny a udržet si majoritní podíly v domech bez ohledu právo a jsou v tom stále drzejší. Například po převodu 1. bytu do vlastnictví zruší samosprávu družstevníků …atd. viz : http://spolecenstvi.okinfo.cz/…druzstevniku

  Martin Kořistka, Brno SVJ@koristka.net

  Vložil Anonymous (bez ověření), 22. Duben 2008 - 22:39

  Kurevsky vychcaný názor..... nejvyšší orgán společenství je shromáždění… výbor plní usnesení shromáždění – chápeš to magore …JarekSVJ

  Vložil markoSVJ, 22. Duben 2008 - 12:04

  Ideální by bylo, kdybyste byla pojištěna, to si potom vymůže na škůdci sama pojišťovna. O společné prostory se stará SVJ – právnická osoba? Nebo byl někdo touto právnickou osobou pověřen správou ? To je podstatné.

  Zdraví Vás

  Martin Kořistka, Brno SVJ@koristka.net

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".