Způsob vyúčtování tepla

Vložil janica, 9. Červen 2023 - 9:45 ::

Na shromáždění budeme schvalovat způsob vyúčtování za rok 2023. V případě tepla je to poměr 50:50, měli jsme 40:60. Někteří vlastníci už zaslali připomínky, že trvají na 40:60, protože je to spravedlivé pro vlastníky. Nechali jsme si udělat před covidem, když už jsme měli zateplený barák, obojí vyúčtování, nebyl velký rozdíl. Argumentace, že se to lépe počítá, to nebude pravé. Pořád hledáme, jak vysvětlit lidsky a po lopatě, která varianta je lepší. Děkuji.

  • rozúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Hubert (bez ověření), 11. Červen 2023 - 19:22

Take o tom premyslim

Mam vsechny cisla za poslednich 10 let. Pokud se pouzije ustanoveni 80 – 200 % a prepocet, mam u toho cislo nakolik se museli upravovat cisla jak zakladni tak spotrebni slozky.

Vetsinou musi dojit k matematicke uprave zakladni slozky na 53 %

Jinak je to uplne jedno, stejne se k tomu cislu dojde pri vypoctu. Pokud budete zverejnovat od 1.1.2024 namery tak si lidi pod tim nic neredstavi, ale pokud budou mit 50 % budou treba vedet, ze jednotka ma cenu 2 Kc + pausal.

Vložil Hubert (bez ověření), 11. Červen 2023 - 19:54

Ano, to je ta praxe, teoretici tomu nemuzou porozumet.

Vložil Justitianus, 9. Červen 2023 - 14:13
  • janica: „Na shromáždění budeme schvalovat způsob vyúčtování za rok 2023.“

Pokud uděláte takovou nebetyčnou pitomost (a statutáři to vezmou vážně), pak všechna vyúčtování služeb za rok 2023 budou vadná.

Není možné měnit pravidla rozúčtování během zúčtovacího období! Podle § 5 zákona č. 67/2013 Sb. platí, že změna způsobu rozúčtování je možná vždy až po uplynutí zúčtovacího období.


Pokud jde o technický obsah Vašeho dotazu: Celý způsob určení spotřební složky je nesmyslný a nevěrohodný. Například:

☀ V bytech jsou otopná tělesa bez indikátorů, která topí 24 hodin deně a 7 dnů v týdnu; jsou to trubky stoupacího a vratného potrubí. Je tedy porušován zákon č. 406/2000 Sb., který ukládá instalovat indikátory na všechna otopná tělesa v bytech. Pak ovšem sčítání čísílek na indikátorech je směšným nesmyslem, když až polovina tepla se do místnosti dostává přes radiátory bez indikátorů.

☀ Takto protizákonně zjištěné „náměry“ jsou dále rozsáhle upravovány pomocí koeficientů, které si kdysi kdosi vymyslel nebo odněkud opsal.

☀ Korunu celému tomuto kabaretu dává závěrečná „úprava výpočtové metody“, při které se prostě osekají krajní odchylky, aby to nějak vyšlo a aby každý hradil minimálně 80% průměru domu. To vše se děje na topné soustavě která nesplňuje základní požadavek zákona na osazení indikátory, za použití nedůvěryhodných a nejasně určených koeficientů.

Čím nižší si stanovíte podíl spotřební složky, tím lépe.

Justitianus

Vložil Hubert (bez ověření), 11. Červen 2023 - 19:27

neco resi koeficienty polohy a neco prave tech 80%

Honba za presnymi cisly by byla zbytecne draha a vubec ve sve uvaze nemate ztraty tepla vetranim, ktere se u normalnich osob udavaji okolo 40 % nakladu na teplo.

Souhlas s tim kabaretem, kteri nekteri dovedou. Borec se na to vykasle a jde bydlet do rodinneho domku a plati za teplo 3× vic a nevzrusuje se.

Vložil Petr123 (bez ověření), 9. Červen 2023 - 10:46

Nelze měnit způsob poměrů pro období, které již běží, ale až pro následující období.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".