zpětná změna způsobu rozúčtování

Vložil samony, 13. Červen 2015 - 19:48 ::

V r.2011 provedlo naše SVJ rekonstrukce el.instalace společných prostor. Náklady byly rozděleny stejným dílem na vlastníky bytů. Každý vlastník obdržel doklad, podepsaný předsedkyní SVJ, o výši částky která mu byla odečtena z FO a kolik činí zůstatek na jeho účtu. Nyní vytvořila předsedkyně přehled odpočtů z FO za r.2010–2014 a požaduje dle nových stanov platných od 24.11.2014 změnu platby za rekonstrukci el. instalace dle procentního podílu vlastníků na společných částech domu. Domnívám se zpětně nelze zaplacené platby měnit.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 14. Červen 2015 - 6:38

  Předsedkyně je zmatkářka, ostatně zmatkujete v domě úplně všichni.

  Vlastníci jednotek se v roce 2011 dohodli, že rekonstrukci elektroinstalace budou hradit nikoliv podle spoluvlastnických podílů, nýbrž paušálem na jednotku. Šlo o dohodu v souladu s § 15 ZoVB. SVJ bylo povinno podle ní postupovat.

  Dnes už na tom nelze zpětně nic změnit.

  Dohoda je nepochybně platná a účinná; už se podle ní přece dávno rozúčtovalo. Šlo by to zvrátit opět jen dohodou všech. Předsedkyně SVJ ovšem není oprávněna strkat nos do dohody vlastníků jednotek. To je pouze věc mezi nimi navzájem.

  Jenomže – vy popletové – si neuvědomujete, že vlastníkům se sice odepsaly z jejich záloh shodné částky, ale tím nastal stav, kdy výše záloh na správu domu už neodpovídá spoluvlastnickým podílům. A tak to trvá od roku 2011 dodnes. Jde o absurdní stav, kdy někteří mají na zálohách přeplaceno více, jiní mají složené zálohy dlouhodobě nižší než by měly být.

  Proto jsem napsal, že předsedkyně je zmatkářka. Měla ihned po odepsání příspěvku na elektroinstalaci předepsat vlastníkům zálohy na správu ve změněné výši, aby se složené zálohy každého vlastníka opět vyrovnaly podle spoluvlastnických podílů. Dodnes to nemáte vyřešené, a to uplnuly už 4 roky.

  Změnu předpisu záloh mohl výbor provést kdykoliv a nepotřeboval k tomu ani souhlas shromáždění, ani souhlas dotčených vlastníků jednotek.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".