Znovuhlasování o již odsouhlaseném bodu schůze

Vložil Aleš (bez ověření), 22. Květen 2019 - 6:50 ::

Dobrý den, měl bych dotaz. Na schůzi SVJ bylo odsouhlaseno zateplení části společných prostor. Nyní výbor rozhodl, že se bude hlasovat znovu, protože některý vlastníci prý údajně „nepochopili o co se jedná“. Je to vůbec možné zrušit již odsouhlasený bod, který byl odsouhlasen jednohlasně?

  • hlasování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Květen 2019 - 21:13

by měli vlastníci hlasovat. Mohou ji přijmout nebo odmítnout. Rozhodně to není právo statutárů o revokaci rozhodnout.

Vložil anonymouk (bez ověření), 22. Květen 2019 - 19:15

Shromažďovat a hlasovat můžete do nekonečna, je to zakázáno? Vyměňte vlastníky.

Vložil JarekSVJ, 22. Květen 2019 - 7:21

A proč by to nebylo možné, pokud se vyskytnuly nějaké nové okolnosti. Ale určitě bych u závažných věcí první hlasováním anuloval to minulé rozhodnutí, již v pozvánce na shromáždění by to mělo být uvedeno … Aleši a pamatuj výbor by měl dělat to co chtějí vlastníci a shromáždění je nejvyšší orgán SVJ né výbor …

Vložil Olivia (bez ověření), 22. Květen 2019 - 7:28

Je možné hlasovat opakovaně, a to až do té chvíle, kdy hlasování dopadne tak, jak si přejete. Pak už se dále nehlasuje.

Vložil Aleš_hlasování (bez ověření), 22. Květen 2019 - 7:28

Žádné nové skutečnosti se nevyskytli, všichni se schůze zúčastnili a všemi hlasy se bod odsouhlasil… To bysme pak mohli řešit věci pořád dokola… podle čeho se řeší, jestli je hlasování závazné? Existuje něco takového?

Vložil JarekSVJ, 22. Květen 2019 - 12:31

Aleši závazné je po řádném schválení dle vašich stanov… takže pokud výbor navrhne něco nového ale to může i jakýkoliv vlastník tak to prostě „smeťte“ z talíře programu shromáždění… Znovu opakuji na rozum tu není výbor ale shromáždění…

Vložil 25Malý (bez ověření), 22. Květen 2019 - 8:09

Pokud je na pozvánce ke schůzi shromáždění návrh usnesení k již dříve odhlasované problematice, je to v pořádku, žádný předpis to nezakazuje.

Záleží na tom, zda nový návrh shromáždění odsouhlasí. Členové SVJ nejsou vůbec vázáni svým předchozím hlasováním.

Když pozvánka, schůze a hlasování proběhly podle stanov, pak je rozhodnutí závazné a lze je zvrátit zase jenom projednáním a hlasováním na dalším shromáždění.

Pokud vlastníci s minimálním počtem hlasů (*) budou po výboru požadovat svolání shromáždění s programem týkajícím se sporného bodu, je výbor povinen jim vyhovět, popřípadě svolají shromáždění sami (**).

(*) Kolik hlasů je potřeba a (**) jak se to dělá, najdete ve svých stanovách.

Vložil Olivia (bez ověření), 22. Květen 2019 - 22:35

„Když pozvánka, schůze a hlasování proběhly podle stanov, pak je rozhodnutí závazné“

Patrně nejste obeznámen s rozhodovací praxí soudů. Rozhodnutí je platné a vymožitelné bez ohledu na to, zda pozvánka, schůze a hlasování proběhly podle stanov a zákona.

Vložil Markéta Gr., 23. Květen 2019 - 8:42

A jak je to v případě rozporu mezi zápisem z jednání Shromáždění a zvukovým záznamem?

U nás se nezřídka v zápise objedví usnesení a hlasování ve věci, která vůbec nebyla na programu, ani se neprojednávala…pro­tože asi výbor zapomněl a když si pak uvědomili, tak to tam doplnili – obešli většinu vlastníků, že to tam doplnili, aby to vzali na vědomí, že je to jen formalita.

A takové zápisy pak slouží jako klíčový důkaz proti jednotlivci, který chce transparentní hospodaření a agendu SVJ v souladu s legislativou?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".