Znalec SVJ

Vložil Poškozená (bez ověření), 17. Březen 2018 - 17:52 ::

Existuje vůbec nějaký znalec přes vyúčtování služeb a správy v SVJ?

Dostal se mi do ruky znalecký posudek, kde znalec neodlišuje služby od správy, vyúčtování nákladů provádí proti předpisu zálohy namísto proti skutečně zaplacené záloze, píše o několika fondech a o povinnosti vlastníka jednotky tyto fondy plnit, o tom, že se tyto fondy nevyúčtovávají, což odůvodňuje tím, že se jedná o spoření ad. blafy.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 9. Leden 2019 - 0:02

  Četl jsem nedávno o znalkyni snad z obce Břve nebo blízkého okolí, která o sobě uváděla, že je první znalkyní v ČR na vyúčtování správy v SVJ. Nedokážu to teď najít, nezachytil to někdo?

  Vložil Jarda_, 6. Leden 2019 - 23:30

  Znáte někdo nějakého znalce, který je schopen posoudit vyúčtování?

  Vložil Markéta Gr., 9. Leden 2019 - 10:26

  https://www.znalecprosvj.cz/O-mne-a1_0.htm

  Ing. Věra Bugárová – soudní znalec Rudenská 86 253 03 Chýně tel: +420 603 371 3­49 specializa­ce: účetnictví SVJ a BD

  Ing. Milan Fiala http://byt-sluzby-vyuctovani.sweb.cz/

  +420 222 363 4­44 milan.fiala­.znalec@gmail­.com

  Na Korábě 362/4 18000 Praha 8 Hlavní město Praha

  Vložil precedens, 14. Leden 2019 - 2:29

  asi jenom vyuctovani zaloh sluzeb. Co se tyka znalectvi na prava, povinnosti, hospodareni v ramci SVJ by mela byt kopetentni asi jen ta pani znalkyne Bugarova. Mam zel ale trochu neduveru k jejimu uvedenemu vzdelani na soukrome skole…

  Vložil TN. (bez ověření), 9. Leden 2019 - 11:03

  Tak o té paní Bugárové jsem nevěděl. Myslím, že se s ní spojím a vyzkouším jí. Vypadá zajímavě.

  Vložil precedens, 14. Leden 2019 - 2:23

  Mate jiz nejake hmatetelne uzitecne vysledky s pani znalkyni..?

  Vložil TN. (bez ověření), 9. Leden 2019 - 10:45

  Fiala :-))))))))))

  Vložil Neználek' (bez ověření), 18. Březen 2018 - 6:48

  paní Poškozená,

  také umím anonymizovat. Pokud jde o Vaši identifikaci, není problém to vymazat, nicméně zůstane li znalec ne-anonymizován, může kterékoli „místní dobračisko“ Váš posudek poslat zmíněnému znalci k vyjádření, neboť existují-li v něm takové vady jaké uvádíte, je možné, že tento „znalec“ by mohl být soudem „ukončen“.

  Proto, ačkoli bych i já rád věděl, KDO je ten „znalec“ – jeho jméno bych přímo nezveřejňoval. Jen doufám, že stejnou úvahou se řídí i pan TN ve svém nadšení to někde zveřejnit.

  Důležitou informací je ale také jaké bylo znalecké zadání a zajímavá bude také cena za jakou posudek znalec vyhotovil. Mně známá kauza znaleckého posuzování v jednom nájemním případě (také šlo o rozúčtování služeb, byla přes 40.000)


  Jinak znalce najdete na této adrese kde mají v detailu uvedenu specializaci … pro první vyhledání bych zvolil obor „ekonomika“, nicméně je třeba znalce oslovit a přesně se jej zeptat. Lépe je hledat znalce ve svém okolí. Najdete na tomto serveru také, zde dehonestovaného, znalce pana ing. Milana Fialu, který uvádí ve své specializaci:

  EKONOMIKA
  Ceny a odhady
  úhrady nákladů za poskytované služby v oblasti dodávek tepla,teplé užitkové vody a studené vody, úhrady a rozúčtování služeb poskytovaných při užívání bytů a nebytových prostorů

  Pěkný den

  Neználek'
  (nabízím email (NeznalekPortal­SVJ@email.cz) pro zaslání Vašeho „znaleckého posudku“ (nebo možná jen odborného stanoviska „experta“?) – zveřejňovati jej nebudu, ale názor Vám k němu sdělím)

  Vložil acta (bez ověření), 18. Březen 2018 - 18:38

  k vypracovani znalec. posudku pro dokument Vyuctovani vlastnika sprava domu, pozemku.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 18. Březen 2018 - 13:28

  „„znalec“ by mohl být soudem „ukončen““

  Jak takovéto ukončení znalce iniciovat? Je nějaký speciální trestný čin křivý znalecký posudek, nebo je třeba to napasovat na podvod?

  Vložil Anka (bez ověření), 18. Březen 2018 - 16:00

  Zákon č. 40/2009 Sb. § 346 Křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek.

  Vložil TN. (bez ověření), 18. Březen 2018 - 10:14

  Klidně vám práci s anonymizací přenechám :-) Paní tazatelko, pošlete posudek tady Neználkovi. Jen jsem se nabídl, jelikož mě to zajímá. Ke znaleckým posudkům se člověk jentaknedostane, nespadají pod režim zákona 106/1999 Sb. Samozřejmě, že bych anonymizoval vše, vč. spisových značek a adres.

  Vložil Dvořák (bez ověření), 18. Březen 2018 - 5:44

  Vyúčtování můžete dělat i proti předpisům, pokud dodržíte správný postup. Dokonce to tak správcovské programy dělají (nezůstávají tak v uzavřených letech nedořešené závazky a pohledávky – přenáší se to do vyúčtování). Speciální znalec myslím neexistuje, nebo jsem na něj zatím nenarazil.

  Vložil TN. (bez ověření), 17. Březen 2018 - 19:38

  Také se přimlouvám po anonymizaci ke zveřejnění, pokud neumíte anonymizovat, můžete mi ho poslat a já ho zanonymizuji a přiložím.

  Jinak si tedy myslí, že neexistuje znalec na vyúčtování správy (to je záležitost účetnictví).

  Vložil Poškozená (bez ověření), 17. Březen 2018 - 22:38

  „můžete mi ho poslat a já ho zanonymizuji a přiložím“

  Pane TN.,

  kam Vám mám poslat znalecký posudek k anonymizaci? Děkuji.

  Vložil TN. (bez ověření), 17. Březen 2018 - 22:46

  Pošlete na: jir.ta@post.cz Já ho anonymizuji a vyvěsím sem.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 17. Březen 2018 - 20:00

  Souhlasím s TN. Vyúčtování správy je záležitost účetnictví SVJ. Na rozdíl od vyúčtování služeb, které dělají pro SVJ často profi firmy, musí vyúčtování správy zvládnout každý účetní. Jde o přehledy o stavu a čerpání záloh na správu (případně příspěvků neposkytovaných formou záloh). Přehledy jsou součástí všech mých souvislých příkladů Klaiex (23 A až D, 26 a 28) na www.klaiex.cz. Obsaženy jsou v souborech „Účtování v roce…“, které mohou být využity i pro vedení účetnictví.

  Vložil Dvořák (bez ověření), 18. Březen 2018 - 5:37

  Tady si s Vámi dovolím nesouhlasit, neboť jakékoliv vyúčtování v SVJ je záležitostí administrativní správy nikoliv účetnictví. Může to být podobné, jako s daněmi, ty také nespadají pod účetnictví. Daně řeší „daňaři“, účetnictví účetní. Daňový poradce je někdo jiný, než účetní.

  Ale pravda je, že v praxi dělá účetní i daně, případně vyúčtování. Nicméně je to práce „navíc“ a automaticky bych tyto věci pod účetnictví nedával.

  Vložil TN. (bez ověření), 18. Březen 2018 - 10:25

  Míníte vyúčtování služeb, my zde s paní Klainovou píšeme o vyúčtování správy domu, což je záležitost účetnická.

  Vložil Dvořák (bez ověření), 18. Březen 2018 - 18:34

  Pokud to patří do účetnictví, můžete mi prosím uvést, kde v zákoně o účetnictví se to píše? Který účetní standard se tím zabývá?

  Ale jistě, výsledek vyúčtování se pak dostane „na stůl“ účetnímu, který ho zaúčtuje. A znovu uvádím, že v praxi vyúčtování dělá řada účetních. Nicméně to do účetnictví, jako takového, nepatří.

  Ale není to důležité, nemusíme tyto úvahy dále rozvíjet, nepatří to do úvodního tématu.

  Vložil okolojdouci (bez ověření), 17. Březen 2018 - 18:23

  Milá Poškozená, chcete relevantní odpověď? Proč nám TEN znalecký posudek neukážete?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".