změny v obchodním rejstříku - do kdy se musí nahlásit a kým

Vložil helliann, 27. Květen 2009 - 5:27 ::

V roce 2005 jsem žádala, aby byla provedena změna v obchodním rejstříku u mé osoby – změna jména. Moje žádost byla obchodním soudem zamítnuta, neb nemám podpisové právo. Byla jsem tehdejším předsedou odmítnuta s tím, že je to drahé a že se to provede až při potřebě dalších změn. V září 2007 byl zvolen nový předseda SVJ. Včera (26.5.2009) vyšlo najevo, že nebyla provedena změna zápisu v obchodním rejstříku ani v případě mého jména ani v případě změny v osobě předsedy.

Do kdy měly být změny provedeny a kým?

Děkuji za odpověď.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Honza K. (bez ověření), 28. Květen 2009 - 23:06

    Podle § 11 odst. 2 písm. n) zákona 549/1991 Sb., o soudních poplatcích se od poplatků osvobozují společenství vlastníků jednotek ve věcech rejstříku společenství vlastníků jednotek. Společenství vlastníků jednotek proto nic za tyto změny v rejstříku neplatí. „Drahé“ tak může být leda poštovném a ověření podpisů na formuláři. Obecně má zápis zajistit osoba, která má za společnost (zde společenství) jednat. Většinou tedy předseda výboru nebo další členové z výboru (záleží co máte ve stanovách). Lze také jednat na základě plné moci. Lhůta by měla být „bez zbytečného odkladu“.

    Vložil helliann, 9. Červen 2009 - 4:39

    Honzo, díky za potvrzení toho, co jsem si mezitím zjistila. Ovšem situace se u nás vyvinula komičtěji: ve stanovách je volební období 2 roky – v rejstříku je pouze zápis z roku 2003. V roce 2005 byl zvolen znovu stejný výbor, předseda pan A i místopředseda pan B, v roce 2007 všechno nové, B se stal předsedou a hned za rok podal demisi a od té doby jsme bez něj. No a plnou moc mi tedy teď ani nemá kdo dát.

    Je tu jen 6 bytů = 5 chlapů (jejich milostivé dávají od všeho ruce pryč) + já… z chlapů předsedu nechce nikdo dělat a o mně nehodlali ani hlasovat :-)))) Přesto předseda A z roku 2007–8 podepisuje smlouvy a předseda B z let 2003–7 podepisuje příkazy v bance. Zítra jsem objednaná k vedoucí organizace, která pro nás pracuje na základě mandátní smlouvy, protože ta asi ani nic nevěděla a s chlapci její organizace vesele sepisuje další smlouvy atd.

    Já bych na to normálně vůbec nepřišla, ale B podpsal smlouvu s firmou na výměnu oken. Okna jsou rozměrově o 50 % větší a těžší, než povoluje protokol o shodě s ČSN, vylamují se nejen v pantech, ale prohýbají i sloupky, rámy jsou nakřivo, připojovací spára je v rozporu s ČSN (jen pěna a na ní opadávající omítka), mezi profily jsou půlmetr dlouhé a milimetry široké spáry, kterými je vidět ven atd. Znalecký posudek konstatoval, že navíc tu jsou okna, která patří do nevytápěných prostorů!!!

    Lidi u nás v domě jsou jak švábi – zašustí a zalezou. Před řešením nekvalitních oken zalezou do děr, hlavně aby měli klid a nemuselo se bourat. Zůstala jsem na to sama, ačkoli u mě v bytě jsou okna v úplně nejhorším stavu.

    Vyšlo najevo, že pan B v době předsedování (byť nebyl zapsán v rejstříku) podepsal s okenáři smlouvu, která má „nedílný dodatek“, v němž se objednatel zříká možnosti soudního řešení sporů ve prospěch arbitra, kterého určili okenáři, že okenáři si v případě nedoplatku mohou okna odvézt a překonat přitom všechny zátarasy (zámky, dveře…), že v den zhotovení budou okna kompletně uhrazena, aniž by byla zakázka převzata, jinak běží penalizace (k dnešku skoro 100 000, neb pan B nyní přiznal, že dodatek vůbec nečetl.

    No a švábi chtějí jít okenáře poprosit, že by jako doplatili a jestli by jim okenáři neprominuli penále.

    Já sice už vím, koho a kde mám žalovat, asi i dosáhnu svého a okna u mě v bytě budou kvalitní, ale asi se taky budu muset pak odstěhovat, poněvadž švábi se na mě vrhnou :D

    Je to docela sranda!

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".