Změna účetní

Vložil salvador, 28. Prosinec 2012 - 17:15 ::

Zdravím diskutující, naše SVJ uvažuje o změně účetní. Rád bych zde získal podněty na co si dát pozor při této změně. Dále naše nová budoucí účetní má zájem tuto činnost vykonávat samozřejmě na řádně uzavřenou smlouvu, avšak odměnu žádá vyplácet formou dohody o provedení práce. Obecná pravidla DPP jsou mi známá. Nevím zda to nemá nějaká jiná úskalí. Děkuji za vaše názory a náměty. Mirek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 29. Prosinec 2012 - 11:32

  salvadore,

  pokud zaměstnáte účetní na DPP, tak její odpovědnost za chyby je velmi malá, jen podle zákoníku práce.

  Pokud účetní bude OSVČ, tak její odpovědnost je jednak podle zákona a jednak podle uzavřené smlouvy.

  Nerozumím tomu, že bude „činnost vykonávat samozřejmě na řádně uzavřenou smlouvu“ a zároveň bude mít DPP. Obávám se, že její odpovědnost bude plynout pouze z DPP, tj. bude velmi malá.

  A chybu může účetní udělat velmi lehce, právní prostředí v ČR je nestabilní a velmi nejasné. Judikatura nepředvídatelná.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil salvador, 29. Prosinec 2012 - 17:25

  Děkuji Pavlovi za odpověď. Pro doplnění info. proč tímto způsobem by se odměna vyplácela je, že paní je zaměstnanec. Pracuje v oboru a po práci by si přivydělala. Mirek

  Vložil Krobot (bez ověření), 28. Prosinec 2012 - 23:46

  jsou dobře popsány zde http://www.jakpodnikat.cz/zamestnani.php

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".