Změna stanov

Vložil Janeteki, 29. Březen 2014 - 13:13 ::

Dobrý den,

asi se nás týká v současnosti velmi hojně diskutované téma „změny stanov“. Někde jsem se dočetl, že nejen, že to musíme řešit, ale dokonce, že to musíme udělat do 30. 6. tohoto roku a pokud to nestihneme, tak nám hrozí celkem dost rizik. Je to pravda??? To zas neměla ta cháska nahoře do čeho píchnout? Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem celá věc, probíhá, čeho se týká, na co si dát, pozor, jak postupovat a hlavně kde to seženu za minimální náklady a přitom dostatečně kvalitně, tak abych se nemusel bát, že jsme něco zanedbali?

Předem děkuji za přínosné odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 29. Březen 2014 - 14:02

  A ptáte se vůbec na stanovy bytového družstva, nebo stanovy SVJ? Uvedené odpovědi se týkají bytového družstva, pro SVJ to neplatí.

  Vložil Pavel, 29. Březen 2014 - 13:56

  Máte pravdu, stát stanovil povinnost změnit stanovy obchodních společností a družstev do 1.7.2014. Zároveň nutí tyto obchodní korporace podat návrh na zápis nově vyžadovaných (často nesmyslných)sku­tečností do OR v témže termínu.

  Přestože se jedná o státem vyvolané požadavky na zápis, tak je návrh na zápis nelogicky zpoplatněn. Stát zkrátka potřebuje další peníze.

  Toho se chopili různí „podnikatelé“ a nabízí své služby za docela velký peníz.

  Cíle NOZ a ZOK jsou tak částečně splněny. Z normálních lidí se zase vylákají nějaké peníze do předem určených rukou.

  Na adrese www.bytovadruzstva.cz nabízí SMDB vzorové stanovy pro BD za 3 000 Kč, pro členy SMBD za 900 Kč. Včetně upozornění na možné varianty.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Jaroslav Blažek (bez ověření), 31. Březen 2014 - 18:43

  Koupili jsme vzorové stanovy, ale pak jsme zjistili, že je tam potřeba ještě zapracovat spoustu věcí a stejně jsme museli využít právníka, i když naštěstí levného. Pokud vám někdo udělá stanovy kompletně za 6 tisíc, jak říká pán pode mnou, pak je to asi lepší volba.

  Vložil Jar (bez ověření), 29. Březen 2014 - 23:08

  Mohlo by se to jmenovat „Právníci právníkům!“

  A co by se dělo, kdyby se stanovy nezměnily?

  Stanovy SVJ totéž! Zápis do rejstříku 6000!

  Daň za to, že musíte mít spolek. Hrůza hrůz!

  Nedá se to nějak rozporovat?

  Jarmila

  Vložil Vratislav Kriznak (bez ověření), 29. Březen 2014 - 13:34

  Bohužel máte pravdu a stanovy je skutečně nutné změnit do 30.6. Řešili jsme to samé minulý týden, advokátka si za to řekla 25 tisíc a to potřebujeme změnit jen pár věcí (vyloučit členství firem atd.). Nakonec jsme na internetu našli nabídku na www.zmenastanov.cz, kdy si za změnu stanov našeho BD řekl pan doktor 6 tisíc korun,s tím,že už jsme asi patnácté družstvo,co dělají. Doporučuju proto pořádně se informovat a neplatit drahé právníky.

  Vložil svjvmt, 29. Březen 2014 - 23:54

  Proč jste si těch pár věcí nezměnili sam? A pak ještě neprodali dál?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".