Změna prohlášení vlastníka

Vložil Lukas P, 20. Říjen 2015 - 9:34 ::

Dobrý den, na bytovém domě jsme provedli rekonstrukci sklep. kójí. S SBD (poměr 17/40) jsme se písemně dohodli, že po dokončení prací a převzetí díla vypracuje změnu prohlášení vlastníka pro jednotlivé byty tak, aby bylo zřejmé, že každý byt získá dvojnásobek. I po několika urgencích však SBD obstruuje (např požaduje změnu zanesenou na KÚ i přesto, že ví, že kóje byly rekonstruovány bez stavebních úprav) a je evidentně rozhodnuté mi žádný doklad o změně podílu nedat.

Do nějakých soudních tahanic se nikomu nechce a na to SBD spoléhá. Jak se dá SBD přinutit k dokončení dokumentace, kterou spravují?

Děkuji za odpověď, Lukas

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ludmila, 20. Říjen 2015 - 10:28

  Sklepní kóje máte určitě v Prohlášení jako společnou část domu. Nezměnily se tudíž podíly jednotlivých vlastníků,

  Vložil Lukas P, 20. Říjen 2015 - 12:11

  Přesně tak, nezměnily. Co jsme se ale s SBD dohodli je, že vydají přílohu k prohlášení vlastníka. Jinými slovy; chci papír o tom, že máme větší kóje. K tomuto se SBD zavázalo, nicméně to vydat nechtějí. Jaké jsou možnosti?

  Vložil lake, 20. Říjen 2015 - 12:27

  Proč se domnívíte, že k tomu potřebujete SBD? Družstvo je sluha vlastníka domu. Chcete-li změnit prohlášení, změňte si je.

  Snad se považujete za nevolníka družstva a podle toho se chováte. Nečiňte to.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".