Změna pojištění SVJ

Vložil RH1 (bez ověření), 10. Červenec 2018 - 19:42 ::

Dobrý den, podařilo se mi vyjednat s jinou pojišťovnou výhodnější pojištění SVJ (jak poj. nem., tak i odpovědnosti). Nová smlouva má vyšší poj. limity i krytí rizik a navíc je o cca 7 tis. Kč/rok levnější (nově cca 13 tis./rok). Kdo musí schválit změnu pojištění? Stanovy to neřeší. Fin. limit pro předsedu je 10 tis. Kč, pro výbor 30 tis. Kč. Smlouva je sice na pojistné období (jeden rok), ale s automatickým prodloužením. Prosím o vaše názory, resp. zkušenosti… Stačí když změnu schválí výbor? Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 11. Červenec 2018 - 6:00

  Pokud nemáte vyloženě ve stanovách zmínku např. v části shromáždění – hlasovací kvórum změna pojištění domu , je možno že to může rozhodnout výbor , který posléze oznámí tuhle skutečnost na vědomí shromáždění. Výbor kromě jiného rozhoduje ve věcech spojených se správou domu .

  Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Červenec 2018 - 16:31

  informovat mailem všechny vlastníky (není přece problém dát do přílohy návrh smlouvy a sken té staré) a třeba dát termín k vyjádření. Na shromáždění se pak lépe oznamuje, že i když nemáte ve stanovách per rollam udělali jste pro informovanost a možnost vznést námitky vše co bylo možné. Ti co nemají mail dostanou papír do schránky a nebydlící obyčejný dopis dnes bohužel za 19 kč. Tak se budují dobré vztahy v domě.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".