Změna lidí ve výboru SVJ a zápis v obchodním rejstříku - SVJ je již zapsáno

Vložil Anonymous, 26. Květen 2010 - 12:55 ::

Jaké dokumenty a co je nutné zpracovat k zapsaní zmeny členů výboru u obchodního soudu. Zda je nutné na schuzi přítomnost notáře, nebo jeho spoluůčast na zpracování dokumentace k rozhodnutí obchodního soudu. Je možné se někde dostat k potřebné dokumentaci a vzorům. Děkuji Paro

 • rejstřík SVJ

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Karel Kuďousek, 29. Leden 2019 - 17:44

Dobrý den, máme bytový dům o 6-ti bytech. Člověk, který se o SVJ staral a byl i domovníkem, se odstěhoval a na domovní schůzi jsme odhlasovali, že budu novým správce a domovníkem já. Nemám s tím moc zkušenosti a tak netuším, co vše musíme udělat a zařídit, aby změna správce SVJ proběhla správně. Děkuji za rady a pomoc. S pozdravem, Karel Kuďousek

Vložil a (bez ověření), 29. Leden 2019 - 19:01

Změna správce svj neexistuje, protože správcem domu je svj a to ze zákona. Máte v tom trošku zmatek.

Vložil Karel Kuďousek, 1. Únor 2019 - 13:08

Jak jsem psal, jsem v tom nový a vše se učím. Nicméně ten člověk, co se o to do teď staral se stěhuje a nebude se moci o SVJ starat. Všude je zaevidován on jako „jednatel“ za SVJ (nebo jak se tomu říká) a potřeboval bych poradit, kde a kam všude musím zajít a vyřešit změnu jeho osoby za sebe?

Vložil Leny (bez ověření), 29. Září 2015 - 12:22

Dobrý den.Jsem nově ve výboru a potřebovala bych poradit jak provést zapsání změny členů(jedná se o místopředsedu a jednoho člena).Co vše je k tomu zapotřebí.Moc děkuji Leny

Vložil Dana Soulejova (bez ověření), 13. Leden 2016 - 15:45

Dobrý den paní Leny, odpověděl vám někdo k vašemu dotazu na změnu v obchodním rejstříku a jak postupovat. Byla bych ráda, pokud se se mnou podělíte o zkušenosti, neboť já jsem ve stejné situaci. Potřebuji změnit osobu z výboru SVJ za nového. Předem děkuji za vstřícnost.

Vložil IM (bez ověření), 25. Září 2012 - 14:27

Zdravím, děkuji za níže uvedené rady a jen bych rád aktualizoval informace. Formuláře jsou na https://or.justice.cz/…ui/formulare-$ a pro přílohy k SVJ je nutné použít Přílohy od „Družstva“. Jen zatím nevím, zda je potřeba něco mít ve dvou kusech. Na informacích soudu tvrdili, že nikoliv :(

Vložil lake, 25. Září 2012 - 21:06

Není zcela pravdou, že by bylo nutné použít přílohy od družstva.
Ze saznamu příloh pro družstva v části "Statutární orgán" neexistuje žádný právní důvod pro odevzdávání příloh c, d, e, f, g, k, l, m, n.
Ostatní dle potřeby.

lake

Vložil null (bez ověření), 30. Září 2011 - 8:39

Mám jeden stručný dotaz. Může být správce nemovitosti členem nebo i předsedou výboru. V nemovitosti, kterou spravuje je majitelem bytové jednotky. Není tu nějaký střet zájmů. Děkuji za odpověď.

Vložil VěraH, 19. Srpen 2011 - 15:38

Jsme SVJ o pěti bytech, z každého bytu je jeden člen výboru (já předseda, ostatní členové). Nyní jeden člen výboru zemřel, postačí udělat pouze jeho výmaz a zvolení nového člena? Situace je komplikovaná tím, že byt po zemřelém jsme zakoupili spolu s manželem, takže vlastníme dvě bytové jednotky a myslela jsem si, že manžel bude místo zemřelého dalším členem výboru. Teď si čtu stanovy a je napsáno, že členem voleného orgánu nemůže být současně ten, jehož příbuzný je členem orgánu voleného orgánu. Pochopila jsem to správně, že když já jsem předseda, manžel už nemůže být členem výboru? Ale jak z toho ven, když každý vlastník je členem výboru a čtyřčlenný výbor asi nemůže být? Dík za rady.

Vložil Jirka_Z (bez ověření), 19. Srpen 2011 - 16:32

Převeďte jeden byt jen na sebe a druhý jen na manžela, tím budete každý samostatný vlastník a můžete být oba ve výboru.

Jirka

Vložil VěraH, 19. Srpen 2011 - 16:57

To by bylo příliš komplikované, už je to zapsané v katastru a navíc si myslím, že i když bychom byli každý vlastník, tak to bude pořád můj manžel. Ve stanovech je přesně napsáno: „Členem voleného orgánu společenství nemůže být současně ten, jehož příbuzný v řadě přímé, sourozenec nebo manžel(ka) je členem voleného orgánu společenství. Členství v jednom voleném orgánu společenství je neslučitelné s členstvím v jiném voleném orgánu tohoto společenství.“ V koupeném bytě bude bydlet tchýně, mohla by být ona členem výboru? Ale bude tu mít jen trvalé bydliště, vlastníci jsme my. Ale zase vzhledem k jejímu věku…ach jo, to jsou komplikace.

Vložil lake, 19. Srpen 2011 - 16:54

Paní Věro,
Jirkova rada je nesprávná. Máte ve stanovách, že dva příbuzní nemohou být zároveň členy výboru. Vlastnictví jednotky nemá s tímto omezením vůbec nic společného.

Můžete mít výbor čtyřčlenný i tříčlenný. Záleží ovšem na tom, co máte o počtu členů uvedeno ve stanovách. Tento počet musí být dodržen. Nebo si prostě zvolte pověřeného vlastníka. Mít při pěti jednotkách pětičlenný výbor je poněkud nesmyslné.

lake

Vložil VěraH, 19. Srpen 2011 - 17:15

Děkuji lake, koukám do stanov, je napsáno výbor je alespoň tříčlenný, nic víc. Stanovy se dělaly u notáře, takže jsem myslela že je to udělané dle „nejlepšího vědomí a svědomí“. Koukám na článek o pověřeném vlastníkovi, nejsem z toho moc moudrá, prozatím jsem se o to nezajímala. To znamená, že můžu být pověřena jen já nebo kterýkoliv jiný vlastník bytu a v rejstříku bude zapsána jedině tato osoba? Nebo může být pověřena i cizí osoba? Pokud můžu být já, tak to se fakt raději mělo tak udělat, protože až teď vidím, jaké to přináší komplikace, když chcete něco změnit v rejstříku – jen byrokracie, a to jsem na ni jako účetní zvyklá. Máme SVJ něco málo přes rok, takže nejsem úplně zběhlá.

Vložil Svobodová (bez ověření), 21. Duben 2011 - 15:00

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zápisu ze schůze : Do kdy je možné podat odvolání proti zápisu ze schůze? Jedná se o volbu nového člena výboru. A do kdy musí být návrh na zápis nového člena podán u Obchodního rejstříku a do kdy musí rejstřík rozhodnout. Jsou vůbec stanoveny konkrétní lhůty? Děkuji

Vložil Vít Svoboda (bez ověření), 12. Duben 2011 - 10:01

Dobrý den, rád bych se zeptal, co je vše potřeba ke konkrétní situaci: V našem 4-členném Výboru SVJ chceme změnit funkci předsedy a zároveň člena výboru. Tyto funkce se navzájem pouze prohodí, jména výboru zůstanou.

Díky za odpověď.

Stávající situace: Osoba A – předseda Osoba B – člen Osoba C – člen Osoba D – člen

Nová požadovaná varianta: Osoba B – předseda Osoba A – člen Osoba C – člen Osoba D – člen

Vložil anonymousos (bez ověření), 12. Duben 2011 - 10:27

Pane Svobodo, stačí si přečíst stanovy. Pokud jste členem výboru a nevíte jak změnit předsedu, tak honem rychle z výboru odejděte. Další zvláštností jsou 4 členové výboru. Jak hlasujete, když jste 4?

Vložil předseda SVJ PH (bez ověření), 16. Leden 2011 - 22:13

Prováděl jsem to před měsícem a půl. Jednak jsou i přes zákon požadavky každého soudu trochu jiné. V Praze je příslušný Městský soud ve Slezské 9. Formulář podání lze stáhnout na serveru MSP – http://portal.justice.cz/…/soubor.aspx?…

a návod je zde http://portal.justice.cz/…/soubor.aspx?…

K podání (vyplněnému formuláři) jsme přikládali:Originál zápisu ze schůze společenství vlastníků včetně originální prezenční listiny s podpisy,výpis z trestního rejstříků všech nově volených členů a stanovy společenství. V případě, že se obměňuje jen část členů výboru – 1 nebo 2, je nutné je zapsat také do výmazu s datem zániku předchozího výboru a do zápisu s datem vzniku nového výboru, jehož jsou ti staronoví členové (člen) opět součástí. Toto nám prošlo bez problémů na první pokus.

Vložil svjvmt (bez ověření), 20. Listopad 2010 - 14:33

ono sice je povinnost zaslat písemnosti na KS, jenže .. podívejte se tam na svj, kdo tak učinil, co tam mají, kvanta zápisů bez stanov a j. a sankce?

Vložil Schmidt (bez ověření), 28. Květen 2010 - 12:36

Ještě bych se optal zda upravujete zápisy ze shromáždění, které posíláte jako podkladní dokument pro změnu v rejstříku. Náš zápis má 8 stran A4 a 9 bodů programu. Bylo mi řečeno, že body netýkající se volby a odstoupení nikoho nezajímají, takže mám vytvořit zápis jen s těmi dvěmi body ..

Pokud je to běžná praxe, uvádí se program shromáždění v celém rozsahu, nebo jen ty dva body? Mně to přijde jako podvod, ale pokud je to běžná praxe, tak to udělám.

To samé se týká zápisu z volební schůze výboru, tam byla na programu také volba pokladníka..

Děkuji za radu.

Vložil Schreiber (bez ověření), 7. Duben 2011 - 17:45

Vyhotovení více různých verzí z jednoho shromáždění je současně podvod i běžná praxe, pane Schmidte.

Osobně bych si nic takového nedovolil.

Vložil Anonymous, 20. Listopad 2010 - 14:56

Kdo Vám doporučil vyhotovovat více verzí zápisu z jedné schůze, případně zápis upravovat?

Oznamte ho jako návodce trestného činu.

Vložil anaj (bez ověření), 28. Květen 2010 - 14:07

Já osobně, bych si nedovolila jakýmkoliv způsobem upravovat zápis ze shromáždění. Předpokládám, že pokud by postačil jen výpis ze zápisu, tak by to v seznamu požadovaných příloh bylo napsáno, je tam jasně psáno , že má být přiložen zápis ze shromáždění, tak ho tam dejte celý. Navíc, bude přiložen i zápis ze schůze výboru, oni se samozřejmě nebudou zabývat tím co jste tam řešili kolem dokola, ale podívají se pod jakým bodem bylo o členech výboru jednáno, přečtou si zápis k tomuto bodu, usnesení, po té zápis z výboru, atd. Držte se VZORu NÁVRHU NA ZMĚNU ZÁPISU SPOLEČENSTVÍ V REJSTŘÍKU SPOLEČENSTVÍ.

Vložil Božena Furleová (bez ověření), 16. Červen 2011 - 19:23

jaké písemnosti mám ssebou přinést .Jedná se o změnu pověřeného vlastníka.Děkuji

Vložil Anaj (bez ověření), 27. Květen 2010 - 16:11

Podívejte se na tyto stránky http://www.ihned.cz/…_12_2003.pdf – je to právní rádce SVJ od Mgr. Petry Suchánkové a Mgr. Martina Soukupa. Na str. 11 najdete 12. VZOR NÁVRHU NA ZMĚNU ZÁPISU SPOLEČENSTVÍ V REJSTŘÍKU SPOLEČENSTVÍ.

Právní rádce – příručka je sice z r. 2003, takže je třeba myslet na změny, – viz Sbírka zákonů č.151/2006 – došlo ke změně některých ustanovení nařízení vlády č. 371/2004 Sb, kterým se vydávají vzorové stanovy SVJ.

Vzor návrhu na změnu zápisu společenství v rejstříku společenství můžete s klidem použít, dělala jsem podle toho již několik změn. Poslední v červenci 2008.

Vložil anaj (bez ověření), 27. Květen 2010 - 16:20

Ještě jsem zapoměla dodat. Doufám, že nemáte ve stanovách uvedeno, že musí být na každém Vašem shromáždění notář. Pokud tam toto uvedeno nemáte, nemusíte vůbec k ničemu notáře zvát a věřte, že všechno zvládnete sami. Pokud máte ve stanovách uvedeno, že na každém shromáždění musí notář být , tak nedá se nic dělat, musíte tuto skutečnost respektovat, ale na sepsání návrhu ho už nepotřebujete, ověřit podpisy vyjde levnějši u Vás na Městském úřadu, kde určitě bude i CZECH POINT, kde Vám na počkaní vydají výpis z rejstříku trestů.

Podle tohoto vzoru jsem dělala již několik změn, naposledy v červenci 2008, za ověření podpisů členů výboru jsem platila 30,– Kč za jeden podpis, 50,– Kč za jeden výpis z tr.trestů.

Vložil svjvmt (bez ověření), 20. Listopad 2010 - 14:36

to bylo kdysik dávno tomu, ta povinnost, proto je třeba tyto staré stanovy aspoň v tomto bodě změnit.

Vložil Schmidt (bez ověření), 27. Květen 2010 - 21:39

Děkuji za odkaz i vaše rady, jsou to užitečné informace, které by měli být v tom návodu na stránkách justice.cz, když si s nimi již někdo dal tu práci.. Ty informace jsem nenašel ani v žádném zákonu, takže nevím na základě jakého nařízení to justice vyžaduje – to je jen konstatování..

Můžete mi ještě přiblížit jak vypadá ten podpisový vzor, který je potřeba s žádostí na zápis dodat? Je to nějaký formulář? Musí být ty podpisy ověřené?

Děkuji Schmidt

Vložil Anaj (bez ověření), 28. Květen 2010 - 10:02

Pane Schmidt, já Vám opíšu přesně znění našeho prohlášení. Je zpracované právníkem, tak doufám,že nebude mít nikdo připomínky. Ale také se můžete podívat do Obchodního rejstříku do sbírky listin Vašeho SVJ a tam musíte mít všechny dokumenty. Klikněte na tuto adr.http://www­.justice.cz/or/ pak klikněte na vyhledávání podle osob, otevře se Vám další stránka na té stačí vyplnit jméno a příjmení, pokud na to půjdete tak ,že budete hledat podle subjektu, stačí když zadáte IČO Vašeho SVJ, až své SVJ najdete, uvidíte výpis platný, úplný výpis a poslední sloupek – sbírka listin, na sbírku listin klikněte a tam najdete určitě i podpisové vzory, klikněte na číslo listiny a pak na PDF podobu – a klikněte kB .

My máme čestné prohlášení zpracované takto:

Záhlaví začíná viz níže:

Čestné prohlášení, souhlas s výkonem funkce a podpisový vzor člena výboru společenství vlastníků, souhlas se zápisem do rejstříku společenství.

Já , níže podepsaná Jana Vomáčková, r.č....., bytem .................

p r o h l a š u j i

1. že jsem způsobilá k právním úkonům a že splňuji všeobecné podmínky provozování živnosti podle § 6 zákona č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání v platném znění , a že není dána žádná překážka provozování živnosti dle § 8 tohoto zákona, a že nejsem a nebyla jsem statutárním orgánem, členem statutárního orgánu či jiného orgánu právnické osoby, na kterou byl podán návrh na prohlášení konkurzu, či byl na ní prohlášen konkurz, popř. podán insolvenční návrh ve smyslu § 381 zákona č. 513/1991 Sb., OZ v plném znění.

Splňuji proto zákonné předpoklady k výkonu funkce člena výboru Společenství vlastníků – celý název Vašeho SVJ, tak jak je zapsán v rejstříku, vč. sídla, za toto všechno pak ještě dejte do závorky ( dále též jen jako " Společenství").

2. že souhlasím s výkonem funkce člena výboru Společenství vlastníků – opět celý název i se sídlem .

3. Dále tímto souhlasím dle ustanovení § 31 odst. 3 obchodního zákoníku se zápisem mé osoby do rejstříku společenství vlatníků, jakožto člena výboru Společenství.

4. Dále tímto prohlašuji, že se jako člen výboru Společenství budu na všech dokumentech za Společenství podepisovat následujícím způsobem.

V............­............ dne................

.............­.............­.. Jméno příjmení úředně ověřený podpis

Vložil lake, 28. Květen 2010 - 16:43

Pro paní anaj: Inu, já k Vašemu vzoru čestného prohlášení nějakou tu připomínku mít budu:

(1) Zmínka o živnostenském podnikání podle § 6 zákona č. 455/1991 Sb. je tam snad pro legraci. Jakpak na ni váš právník přišel?

(2) Zda je člen statutárním orgánem nebo členem statutárního orgánu podle Obchodního zákoníku je bezvýznamné.

Kolik že si pan právník řekl za tenhle papír?

lake

Vložil anaj (bez ověření), 28. Květen 2010 - 17:18

Je mi to úplně jedno kde k tomu přišel a proč to tam je, ale zřejmě to nezabránilo k zapsání nás , členů výboru do obchodního rejstříku společenství vlastníků.

Kolik si řekl?: udělala jsem Vám výtah ze zprávy , kterou obdrželi všichni vlastníci bytových jednotek (20 bytových jednotek v domě):

Text : Cena bez DPH DPH 19 % Celkem s DPH

Odměna – prohlášení vlastníka, převody jednotek, likvidace družstva 50.000,– 9.500,– 59.500,– Odměna – založení a zápis společenství vlastníků
10.000,– 1.900,– 11.900,– Zpracování 1 ks daňového přiznání – daň z převodu nem.
1.000,– 190,– 1.190,–

(Zbylých 19 ks daňových přiznání zpracovala bezúplatněpí. Jana xxxxxx).

Přeúčtování nákladů: Notářský zápis ( vstup do likvidace)
6.250,– 1.188,– 7.438,– Ověřování listin k notářskému zápisu
1.350,– 256,– 1.606,– Poplatek z návrhu na zápis změn v obchodním rejstříku 1.000,– – 1.000,– Zveřejnění likvidace v obchod.věstníku (2×)
2.200,– 418,– 2.618,– Poplatek z návrhu na zápis výmazu z obchodního rejstříku
3.000,– – 3.000,– Výpis z Katastru nemovitostí
100,– – 100,– Notářský zápis založení společenství vlastníků
4.310,– 819,– 5.129,– Ověřování listin a podpisů
330,– – 330,– Celkem 93.811,– zaplacená záloha 29.750,– zaplacený doplatek 64.061,–

S prací našeho advokáta, který je v našem velikém městě osobností, jsme absolutně spokojeni a jsme přesvědčeni o tom, že rozhodně předražené služby neposkytuje.

Jeho materiály používám, jako předlohy a je to vše bez problémů a prozatím žádnému obchodnímu rejstříku takto provedené prohlášení navadilo.

Takže závěrem, možná je to bezvýznamné, ale rozhodně to neškodí.

Vložil anaj (bez ověření), 28. Květen 2010 - 17:52

Kdo by měl pochybnosti, že napsané prohlášení, jaké jsem předložila je závadné, doporučuji, otevřete si obchodní rejstřík, zadejte si hledání podle subjektů, do názvu subjektu napiště Společenství vlastníků jednotek a pak si rozviňte – vedená u – označila jsem si hned první – Městský soud v Praze a můžete otevírat jedno společenství za druhým, někde nemají listiny ještě digitalizované, takže je tam červený křížek, ale napříkla SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK – DŮM ČP.394,PODOLÍ, IČO: 26509199, ( když se nebudete chtít dívat na jiná SVJ, tak si rovnou zadejte IČO), mají tam ve sbírce listin S 30/SL 11 podpisové vzory + čestné prohlášení 17.01.2008 ,podívejte se na to a budete hned vědět, proč náš advokát použil v našem prohlášení odvolání na živ.zák. a doufám, že to bude jasné hlavně neustálemu oponentovi panu Lakemu.

Takže nebojte se použít náš vzor.

Vložil lake, 28. Květen 2010 - 18:54

Paní anaj,

Člen statutárního orgánu nevykonává funkci na základě živnostenského listu. A neplatí pro něj omezení pro statutáry obsažená v Obchodním zákoníku, protože SVJ není zapsáno v obchodním rejstříku.

Přidejte si do prohlášení ještě něco o tom, že zvolený člen výboru nevaří doma z geneticky upravených potravin a že neprovádí bolestivé nebo ponižující pokusy na zvířátkách. A samozřejmě že není bacilonosič.
Pak bude vaše čestné prohlášení opravdu dokonalé.

Mimochodem, váš vzor (SVJ Podolí, IČO 26509199) má v čestném prohlášení uveden "předmět podnikání družstva" (!) a "obor podnikání družstva" (!) a píše se tam, že statutár "splňuje podmínky podle §371 Obchodního zákoníku" (!) a "nejsou u něj důvody podle §31a Obchodního zákoníku" (!). Takže opisovali nesmysly z nějakého formuláře pro družstvo ...

lake

Vložil anaj (bez ověření), 28. Květen 2010 - 19:22

Prohlášení , které je v příloze SVJ Ičo 26509199 se vztahuje na zápis do sbírky listin pro účely výkonu funkce člena výboru SVJ, takže , pokud vytýkáte našemu advokátovi, že použil odvolání se na zák. o živ. podnikání, tak zde je to naprosto stejné a prd se stalo , jak je vidět, ke změně ve sbírce listin došlo.

Vložil Schmidt (bez ověření), 28. Květen 2010 - 12:23

Ten odkaz a nasměrování na dokumenty mi hodně pomohl.

Už se v tom začínám orientovat. Ještě že tyto servery existují…

Děkuji za váš čas a pomoc. Schmidt

Vložil Schmidt (bez ověření), 27. Květen 2010 - 14:22

Zrovna hledám to, o čem tu píšete. Minulý týden jsem odstoupil, spolu s dalšími dvěma členy, z výboru. Nikde jsem nedohledal jako dokumenty mám přiložit přílohou až zde jsem se to dočetl. Formulář který je uveden na webu justice.cz mi umožňuje zapsat pouze jednu změnu člena, musím tedy vyplnit tu žádost o změnu v rejstříku, v mém případě, 3× a každou žádost olepit kolkem 1000kč? Dále by mne zajímalo zda je nutné dělat kopii, či ověřenou kopii zápisů ze shromáždění a volebního výboru. Když to vytisknu 4× a každý výtisk se podepíše vlastní rukou, tak by jim jedno vyhotovení tohoto zápisu mělo stačit, nebo ne?

Vůbec nevím zda tu žádost mám poslat já, coby odstupující předseda výboru, nebo zda to má poslat nově zvolený předseda. Myslel jsem, že to vyplním jménem společenství, tak by to měl nejspíš podepsat nový předseda, nebo ne?

Děkuji za vaše rady. Pokud mohu poprosit o ty nabízené formuláře… Děkuji

Vložil Votočka, 8. Červen 2011 - 17:08

SVJ je od správních poplatků při zápisech do OR osvobozeno.

Votočka

Vložil Chytrolín (bez ověření), 26. Květen 2010 - 18:55

Změnu členů výboru SVJ jsem prováděl šest krát a pokaždé požadovali z rejstříku doložit něco navíc než při změně poslední. Tady je seznam dokumentů, které jsem musel minulý měsíc doložit.

 1. Vyplněný formulář ze stránek www.portal.justice.cz
 2. Zápis ze shromáždění – ověřené kopie v počtu dvou kusů
 3. Prezenční listinu – ověřené kopie v počtu dvou kusů
 4. Podpisové vzory nových členů výboru – ověřené podpisy po dvou kusech
 5. Čestné prohlášení nových členů výboru – ověřené podpisy po jednom kuse
 6. Souhlas nových členů výboru se zápisem do rejstříku společenství –

  ověřený podpis po jednom kuse.

 7. Pokud členové odstupujícího výboru končí předčasně, z vlastní vůle,

  tak je požadováno písemné odstoupení z funkce každého člena zvlášť.

 8. Aktuální výpis z katastru nemovitostí.

Pokud máte zájem, o mé vzory těchto dokumentů, napište sem svůj email.

Vložil JarynR, 12. Květen 2019 - 18:10

Prosím o zaslání dokumentů na svjdr@seznam.cz

Na justice.cz jsem nic nenašel.

Děkuji J.V.

Vložil macegriffin (bez ověření), 12. Květen 2019 - 20:19

Příspěvek je 9let starý, toto už neplatí. My převáděli v loni a stačil zápis se shromáždění, prohlášení od nových členů výboru s ověřenými podpisy, návrh na změnu na jejich formuláři a doklad o zaplacení poplatku.

Vložil Iva Neb. (bez ověření), 20. Listopad 2016 - 20:40

Dobrý den.

Ráda bych Vás poprosila o seznam Vašich vzorů příslušných dokumentů pro odvolání a volbu nového výboru SVJ na adresu: ivanebeska@sez­nam.cz . Děkuji

Vložil Josef Koryčánek (bez ověření), 24. Listopad 2015 - 16:43

Dobry den, poslete mne vzory dokumentu. Jak pokracovat , kdyz vybor SVJ se nezmenil po 5– letem funkcnim obdobi. Dekuji. Korycanek, predseda SVJ

Vložil emilie.ut (bez ověření), 7. Listopad 2015 - 14:11

Ráda bych Vás poprosila o seznam Vašich vzorů příslušných dokumentů pro odvolání a volbu nového výboru SVJ na adresu: emilie.ut@cen­trum.cz . Děkuji

Emilie

Vložil emilie.ut (bez ověření), 7. Listopad 2015 - 14:00

Ráda bych Vás poprosila o seznam Vašich vzorů příslušných dokumentů pro odvolání a změnu výboru.

Děkuji moc.

Emilie

Vložil Lukas D. (bez ověření), 8. Duben 2014 - 8:57

Mohl bych poprosit o zaslání vzorů dokumentů (příloh) pro změnu lidí ve výboru SVJ (drbola@vrv.cz) Předem moc děkuji.

Vložil Eva V. (bez ověření), 6. Březen 2014 - 10:45

Dobrý den, prosím o radu jakým způsobem se nyní zasílá změna do obchodního rejstříku za SVJ. Na stránkách justice je napsán „inteligentní dotazník“ a většinou odeslání datovou schránkou. Naše SVJ je nemá. Moc děkuji.

Vložil Zdenek 22, 6. Březen 2014 - 11:10

Soudu můžete doručit podání poštou nebo osobně (jaké překvapení?). Datová schránka vám v této souvislosti nebude nic platná, pokud nebudete mít současně zaručený el. podpis.

Jinak datová schránka se vám může hodit při jiných příležitostech a její zřízení je zdarma.

Vložil levape, 29. Duben 2014 - 8:10

Je nutné při změně členů výboru SVJ zasílat soudu CD s elektronickou podobou listin do sbírky listin ?

Vložil Qwerty, 6. Březen 2014 - 11:53

Datová schránka nepotřebuje zaručený elektronický podpis.

Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 6. Březen 2014 - 13:21

Dobrý den, nemáte zcela pravdu, je-li pro písemný úkon vyžadován podpis více osob, je ZAREP nutný.

Blíže § 18 odst. 2 ZoEÚ Úkon učiněný osobou uvedenou v § 8 odst. 1 až 4 nebo pověřenou osobou, pokud k tomu byla pověřena, prostřednictvím datové schránky má stejné účinky jako úkon učiněný písemně a podepsaný, ledaže jiný právní předpis nebo vnitřní předpis požaduje společný úkon více z uvedených osob.

V návaznosti na § 9 odst. 13 ZoVB Statutárním orgánem společenství je výbor nebo pověřený vlastník. Za výbor jedná navenek jeho předseda, kterého výbor zvolí z řad členů výboru. Jde-li o písemný právní úkon, musí být podepsán předsedou výboru a dalším členem výboru. Je-li statutárním orgánem pověřený vlastník, postačí k písemnému právnímu úkonu jeho podpis má každé SVJ vzniklé do 31. 12. 2013 to ustanovení převzato do svých stanov, takže je nutný ZAREP.

A protože i § 164 odst. 2 NOZ odkazuje na zakladatelské právní jednání (stanovy) tak do změny stanov není u SVJ a výboru „kam uhnout“.

Vložil Libor Kapicka (bez ověření), 2. Březen 2014 - 22:52

Dobry den, mel bych zajem o vzory zminovanych dokumentu. Dekuji

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".