Zlaté OPBH

Vložil Anonymous, 17. Září 2021 - 7:27 ::

Když byl náš dům ve správě OPBH, vše fungovalo, jak má. Bydlela jsem, platila jsem a správa spravovala. Moje účast nebyla vyžadována (kromě nahlášení případných poruch a vyrovnání případných nedoplatků). Byli to profesionálové, uměli, dodržovali předpisy.

Nyní? I přes mou značnou snahu máloco funguje jak má. Moudrý zákonodárce svěřil správu majetku amatérům bez kvalifikace. V každém zaměstnání se prokazuje kvalifikace a znalosti, i když zaměstnanec spravuje daleko menší hodnoty než je hodnota bytového domu. SVJ spravuje hodnoty v řádech desítek až stovek milionů Kč a žádná kvalifikace ani znalosti se nevyžadují. Podle toho to pak vypadá. Dodržování předpisů nelze dosáhnout. Kdo více řve, vyhraje.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Stalf (bez ověření), 18. Září 2021 - 14:26

  Dobrý den. Nemám žádné právnické vzdělání, ale jen několik let zkušeností v představenstvu SBD a pak ve výboru společenství a tak si dovoluji několik poznámek – úvah:

  1. K příspěvku od radka2222 poprvé: tak jako jsou lidé různí, stejně to platí i OPBH, nedá se zobecňovat. OPBH může být dobré i špatné.
  2. K příspěvku od radka2222 podruhé: naopak velmi obecný se mě zdá názor, že moudří vlastníci svěřují svůj majetek tomu, koho si sami zvolí. a je na nich, zda zvolí někoho, kdo má kvalifikaci a znalosti, nebo ne. Kde brát, když ve společenství nikdo takový není nebo si nikdo netroufá? Řešení profesionálním předsedou (osobou nebo firmou) je také sázka do loterie.
  3. K příspěvku od Purple poprvé: pokud Vám systém OPBH vyhovoval, neměl jste kupovat byt, ale zůstat v nájmu… – domnívám se, že pokud by zůstal v domě jeden byt pod OPBH, společenství by mělo fungovat jako když pod OPBH nezůstal žádný byt. Takže co by se změnilo? Stejná situace je, když zůstane něco málo bytů pod SBD.
  4. K příspěvku od Purple podruhé: pokud máte tak značnou snahu, kandidujte do výboru, pak jako předseda výboru máte ideální možnost veškerý popisovaný šlendrián napravit!. Co když dotyčný si právě na to netroufá. Je to výborný soustružník, je to šikovný prodavač, perfektní učitel, kvalitní zdravotník, ale netroufá si na úřadování, organizování, zajišťování oprav, revizí apod.
  Vložil OPBH (bez ověření), 18. Září 2021 - 18:49

  Náš dům (stejně jako řada dalších) byl ve správě OPBH. Vše bylo v pořádku, náklady přiměřené (nízké).

  Potom byl náš dům ve správě společnosti, která byla de facto nástupkyní OPBH. Formálně sice s OPBH neměla nic společného, ale stejní lidé působili ve stejných prostorách jako dříve, dům znali z dřívějška a měli k disposici dřívější listiny, na něž navázali. Vše bylo v pořádku jako dříve.

  Potom až dosud byl a je dům ve správě SVJ. Katastrofa, nekvalifikovanost, ztráta času a peněz všech. Černá díra na peníze. Byl by dlouhý výčet toho, co nefunguje.

  Kvalifikace pro správu domu není požadována. To je patrně hlavní problém.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Září 2021 - 8:21

  Když byl náš dům ve správě OPBH, nic fungovalo. Na opravy se čekalo několik měsíců, výměna nefunkčního vybavení bytu (karma a sporák) trvala rok a půl, kdo nepodmazal, neměl. Předpisy např. ohledně revizí, malování, se nedodržovaly.

  To, že moudrý zákonodárce svěřil správu majetku amatérům bez kvalifikace není pravda, to moudří vlastníci svěřují svůj majetek tomu, koho si sami zvolí. a je na nich, zda zvolí někoho, kdo má kvalifikaci a znalosti, nebo ne.

  Vložil Johana (bez ověření), 17. Září 2021 - 16:35

  „To, že moudrý zákonodárce svěřil správu majetku amatérům bez kvalifikace není pravda“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Září 2021 – 8:21)

  Jakou moudrý zákonodárce požaduje kvalifikaci pro správu bytového domu?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Září 2021 - 18:02

  vy jste Oanin klon? :-)

  Vložil Purple (bez ověření), 17. Září 2021 - 8:21

  K těmto nářkům lze pouze poznamenat, že jste měl (a stále máte) několik variant řešení:

  1. pokud Vám systém OPBH vyhovoval, neměl jste kupovat byt, ale zůstat v nájmu…
  2. prodejte byt, postavte (kupte) si dům a budete svým pánem,

  c)prodejte byt, odstěhujte se pod most, a veškeré starosti s bytem pominou,

  1. pokud máte tak značnou snahu, kandidujte do výboru, pak jako předseda výboru máte ideální možnost veškerý popisovaný šlendrián napravit!

  K tomu vám přeji mnoho pracovních úspěchů

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".