Zelené šílenství se stupňuje

Vložil Pavel, 25. Říjen 2022 - 14:10 ::

Nové domy musejí být od roku 2030 bez emisí, shodly se státy EU

dnes 13:48

ČTK

Všechny novostavby v Evropské unii budou od roku 2030 povinně bezemisní, nové úřední budovy tuto podmínku musejí splnit už o dva roky dříve. Všechny nové domy budou také od konce roku 2029 muset umožňovat instalaci solárních panelů, což se nových nerezidenčních budov týká už od konce roku 2026. V úterý se na tom shodli ministři energetiky členských zemí, kteří schválili společný přístup k pravidlům omezujícím energetickou náročnost budov.

Země EU se pod vedením českého předsednictví v současnosti snaží dohodnout podobu bezprecedentního klimatického balíčku označovaného jako Fit For 55, který má zajistit splnění nových emisních cílů k roku 2030.

Provoz budov spotřebuje v evropském bloku přibližně 40 procent energie a způsobuje více než třetinu celkové produkce skleníkových plynů související s energetikou.

Proto bylo podle českého ministra průmyslu Jozefa Síkely důležité shodnout se na nové podobě směrnice zpřísňující podmínky pro energetický provoz budov, která je součástí zmíněné sady norem.

„Dnešní dohoda také pomůže lidem podstatně ušetřit na energiích. Lepší a energeticky méně náročné budovy zvýší kvalitu života obyvatel a zároveň zlevní jejich účty za energie,“ uvedl Síkela, který jednání unijních kolegů řídil.

Nová pravidla upravují také energetickou náročnost již stojících domů a stanovují přísnější limity, které budou muset plnit.

O konečné podobě pravidel budou státy jednat s Evropským parlamentem.

_____________­________________________­________________________­___________________

Zeleným šílencům nestačí, že rozpoutali energetickou krizi, která pošle do kytek průmysl a konkurenceschop­nost EU.

Protože se jim zatím daří devastovat ekonomiku EU a rozpočty jednotlivých států a nikdo s tím nic nedělá, tak přitlačili na pilu.

A ČR tomu předsedá.......

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 27. Říjen 2022 - 7:35

  Energetickou krizi rozpoutalo Rusko tím, že už od loňska šponuje ceny plynu.

  Vložil VN (bez ověření), 27. Říjen 2022 - 8:31

  energetické krize lze označit idiotismus politiků evropských zemí i celé EU, kteří nás zavlekli do závislosti na Rusku…

  Vložil Dotace (bez ověření), 27. Říjen 2022 - 8:42

  Problém zhoršily dotace poskytované na přechod na plyn.

  Bez dotací by závislost na plynu byla menší.

  Vložil P_V (bez ověření), 28. Říjen 2022 - 10:06

  No a proč ty dotace byly. Ne kvůli tvorbě závislosti, ale kvůli trvalému zakouření obytných zón v období, kdy moc nefouká. Stačí aby jeden topil méně kvalitním tuhým palivem a široko daleko je jak v udírně.

  Vložil Občan EU (bez ověření), 25. Říjen 2022 - 15:51

  Tazatel buď nemá děti, nebo má velmi omezený duševní rozhled.

  Za mě je „Nové domy musejí být od roku 2030 bez emisí, shodly se státy EU“ vynikající zpráva.

  Vložil VN (bez ověření), 26. Říjen 2022 - 8:49

  by se měli postavit ke zdi a odstřelit. Protože co zelené EU nesmysly v naší branži znamenají ? Znamenají to, že se všechny nové stavby o hodně a hodně peněz prodraží. Co to bude znamenat, když nové stavby budou dražší? Postaví se jich méně. Co to bude znamenat, když se jich postaví méně ? Ve stavitelství přijdou o práci davy lidí. Co to bude znamenat ? Stát vybere méně na daních a vyplatí více na sociálních dávkách. Co to bude znamenat ? Odpověz si sám , debile…

  Vložil Tzb (bez ověření), 26. Říjen 2022 - 22:58

  Na druhé straně opak – tedy neusporne domy – nyni bude stat miliardy na zastropovanych cenach VSECHNY POPLATNIKY. I ty, co investovali do zatepleni.

  Vložil Klídek (bez ověření), 26. Říjen 2022 - 9:55

  Uklidni se fašisto. Jen lidé s vybrakovaným mozkem nepřipouští jiný názor.

  Vložil realista (bez ověření), 26. Říjen 2022 - 10:41

  Neberu názory, které jsou založeny na postupném zotročování a řízené chudobě jiných. Toto už je mimo demokracii. Nosiči takových názorů by měly být přinejmenším izolováni… protože jsou stejně nebezpeční jako nacisté v Německu na začátku 30-tých let minulého století.

  Vložil Klídek (bez ověření), 26. Říjen 2022 - 20:23

  A co si pod tou izolací ty demokrate představuješ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".