zavírání dveří při nízkych teplotách

Vložil Ilona Čapková (bez ověření), 18. Březen 2019 - 11:40 ::

Dobrý den, prosím o radu.V domě máme nové vchodové dveře, které zavřou sami. Ale někteří obyvatelé domu nejsou schopni ssebou nosit klíče, tak do rámu dveří vloží nějakou zarážku, nebo dveře otevřou do bodu, kdy zůstanou otevřené.A to i při nízkých teplotách. Bohužel mám byt přímo naproti dveřím a vždy doma poznám díky průvanu, že jsou dveře opět otevřené. Při venkovní teplotě kolem 0'C topím úplně zbytečně a elektrické topení není nejlevnější.Už máme ve sklepě i hlodavce. Je toto nějak upraveno v zákoně.Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 18. Březen 2019 - 20:26

  Tady vůbec nejde o nějakou teplotu (prokážete zvýšené náklady?), ale o zabezpečení, ochranu majetku. Pokud by došlo cizí osobou, která využije nezavřených dveří, ke škodě, bude za ni nezavírač odpovídat (všímejte si jich). Pokud nebude učinné upozornění (požadujte po výboru, písemně!), požadujte instalaci kamerového systému. Co máte o ochraně majetku ve Stanovách? Např. povinnosti – o činnosti směřující k předcházení škod. Podívejte se do OZ – Prevence, náhrada škody.
  Neznám tady barák, kde bych se volně dostal.

  Vložil Jarda_, 19. Březen 2019 - 12:05

  Setřídit myšlenky a pochody

  1. upozornění
  2. žádost
  3. návrh na opatření

  Popravdě přestávám rozumnět lidem, co sem napíší o radu, co mají dělat… když měsíčně na výměru mají položku typicky 100–200 Kč na odměny výboru, proč nejdou o radu za výborem, kterého platí?

  Sem až v případě, že nepochodili…

  Vložil Jarda_, 18. Březen 2019 - 12:34

  Co jestli je upraveno v zákoně? Že se nesmí ponechat otevřené dveře? To myslíte vážně?

  Obraťte se na předsedu SVJ se svým problémem a navrhněte, nechť na dveře vylepí upozornění o tom, aby dlouhodobá blokace dveří a jejich nezavírání se nepraktikovalo.

  Máte zjevně Brano, co nezavírá samo a po vyklonění do krajní polohy zůstane zaaretováno. A ani to nemusejí obyvatelé domu znát.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".