závada na plynoměru

Vložil martas52, 10. Prosinec 2012 - 20:56 ::

Zdravím. Sice jsem nějakou podobnou diskusi na toto téma zde zaregistroval,ale odpovědi na mou otázku jsem se nedohledal.můj dotaz bych formuloval asi takto:přišel jsem čirou náhodou na to,že se mi netočí na plynoměru hodiny.jak dlouho je ale plynoměr nefunkční netuším,nikdy jsem se o to nezajímal ani nijak plynoměr nekontroloval.mám ted obavy že může být plynoměr tzv.mimo provoz už i třeba několik let.za tu dobu normálně v topné sezoně topíme,k ničemu jinému plyn nevyužíváme.co se stane když by přišly na to že byl po tak dlouhou dobu plynoměr vadný.mohou po mě rwe nějak zpětně něco vyžadovat pokud byla třeba spotřeba vyšší než na faktuře.dá se to nějak zpětně zjistit.zalohy platím vždy pravidelně a včas a protože jsem v tomto uplný laik můžete mi někdo poradit co dělat?

  • plyn

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Důchodce (bez ověření), 11. Prosinec 2012 - 17:18

martas52:

Kde, že to bydlíte? U nás si děla RWE roční odečty pravidleně již aspoň 31 let. To snad není ani možné, i když v naší zemi je asi možné vše.

Vložil Krobot (bez ověření), 11. Prosinec 2012 - 15:24

RWE za plyn. Oni to ví taky a tomu se říká geneze spotřeb. Tedy až Vám RWE vymění plynoměr (a je jedno jestli na Váš podnět nebo na nefunkční příjdou sami) jde plynoměr do autorizované zkušebny a odtud dostane RWE verdikt zda se jedná o vnější neoprávněný zásah nebo vadu na které nenese nikdo vinu. Podle toho se vyvíjí účtování. Jedná li se o násilné poškození bude postupováno podle platné vyhlášky MPO a bude to velmi drahé. Pokud na tom nenesete vinu většinou se přihlíží ke genezi minulých spotřeb a RWE má k dispozici schválené korekční teplotní koeficienty. Takže nejdříve bych se podíval za jak dlouhé období je spotřeba nápadně nízká nebo nulová. Pokud jste si neschoval faktury sdělí Vám to zákaznická kancelář a oprávněnému vydají i kopie faktur.

Vložil martas52, 12. Prosinec 2012 - 18:46

Takže abych reagoval. věc se má tak.vše jsem prošel výpisy od doby kdy nám dali plynoměr.ten instalovali v roce 2005.v té době proběhla také rekonstrukce domu.nová okna zateplení domu nová střecha atd.do roku 2007 se dům využíval málo(avšak v zimě se tam topilo) tudíž i spotřeba plynu byla nižší.nasledně se snížily i zálohy ale z vypisu faktur od roku 2008 je spotřeba plynu nulová.v té době se zřejmě už plynoměr porouchal.dům se plně začal využívat až letos takže je vlastně možné že 5 let plynoměr nefunguje.co s tím?budou mi ted spotřebu plynu nějak spětně vypočítávat,jak to spočítají, nebo jak je to?píšete že až plynoměr vymění dají ho někde na přezkoušení kde zjistí že nešel,mě ale zajímá co se stane pak.to spočítají nějakým průměrem nebo jak?jak vypočítají kolik se protopilo když vlastně se hodiny netočily.dum se využíval málo a ani si toho nikdo nevšiml že hodiny nejdou

Vložil zkusím poradit (bez ověření), 13. Prosinec 2012 - 7:12

Matras52, můj názor: Je chyba RWE, že si za pět let s nulovým odběrem nepřišla prověřit funkci plynoměru (může se stát, že se tak brzy stane). Pokud byly roční odečty stavů pro fakturaci prováděny odečtářem zajištěným RWE, je i jeho povinností kromě odečtu zkontrolovat chod plynoměru – pokud je plynoměr přístupný zvenku, je to jasné, pokud je nepřístupný, možná víte, zda jste odečtáře do domu pouštěli, popř. je způsob odečtu myslím uveden na faktuře. V průběhu cca pěti let měl (mohl) i odběratel reagovat na nulovou spotřebu, ale to je to, co zřejmě chcete napravit. Tedy i mé doporučení, jak postupovat: Jít do zákaznické kanceláře RWE a „prásknout“, že se Vám netočí plynoměr, resp. (a správně), že RWE má u Vás nainstalované zřejmě nefunkční fakturační měřidlo. Sdělte, že v rodině se dosud o faktury za plyn star někdo jiný, např. „staří rodičové“, že tam začínáte bydlet,… že to chcete dát do pořádku. A vysvětlujte, že se zateplilo, dům nebyl provozovaný (toto můžete příp. i doložit fakturami s malou spotřebou elektřiny),… Myslím by jste se měl dohodnout na dopočtu a následné dofakturaci nějakých zpětných odběrů, jak vysokých, záleží na Vaší asertivitě, ale samozřejmě i na konkrétní osobě za okénkem ZK (vše je v lidech). Nejlépe, když si návrh na dopočet již připravíte sám (nezapomeňte, že se bude fakturovat nyní, kdy je cena za plyn vyšší než v době, kdy jste plyn spotřebovali). Příp. doporučuji připomenout, že jste jim poruchu ohlásil Vy, že na nefunkčnost svého měřidla by měla přijít RWE sama,.. Každý dodavatel energie si považuje zákazníků, kteří se jim takto přihlásí sami (nebo by měl). Další varianta je, že budete i nadále dělat mrtvého brouka – může se stát, že se RWE probudí ještě v době platnosti ověření nebo zareaguje při „cejchovní výměně“ plynoměru a budete doplácet zřejmě hodně, to je pak několik možností. Ale, může se stát i to, že začnete hradit spotřebovaný plyn až po té „cejchovní výměně“. Přeji hodně úspěchů při příp. jednání s RWE Pavla

Vložil Zbyšek (bez ověření), 13. Prosinec 2012 - 5:50

Vy máte cca 5 let(?) rozbitý plynoměr který nenačítá. Plynárny vám účtovaly od r. 2008 nulovou spotřebu. Jak to poznaly,když k Vám nechodily? Že by paní Kludská?

Vložil Jandus (bez ověření), 11. Prosinec 2012 - 11:33

Vložte do okna v pravém horním rohu této stránky slovo „plynoměr“ a uvidíte, co kdo k tomu již napsal.

Vložil blabla (bez ověření), 11. Prosinec 2012 - 11:43

nejsem blbej to vim taky.nikdo k tomu nenapsal nic

Vložil lake, 11. Prosinec 2012 - 12:12

Vážený pane blabla,
bereme na vědomí, že nejste blbej a že to víte. Gratulujeme, ale nikoho z nás to nezajímá.

Pan Jandus odpovídal autorovi úvodního příspěvku, nikoliv Vám. Vy jste se totiž na nic nezeptal. Pokud nejste blbej, musí Vám to být zcela jasné.

O plynoměrech se zde samozřejmě psalo, konkrétně právě k nefungujícímu plynoměru. Pokud nejste blbej, umíte si to najít.

lake

Vložil míra (bez ověření), 12. Prosinec 2012 - 18:34

To by mě moc zajímalo,jestli je,či není blbý.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".