Zastupce vlastnika neudrzuje prostory ve vhodnem stavu

Vložil RPSVJ (bez ověření), 16. Říjen 2019 - 18:36 ::

Dobry den, jako male SVJ resime problematiku vlhkosti domu, ktery byl spatne postaven firmou jenz zkrachovala a v mistech s extremne vysokou spodni vodou, okapy jsou vsakovaci. Problemy s vlhkosti tak neni jednoduche resit, nicmene po letech necinnosti jsme letos po vyberovem reseni zvolili cestu financne dostupnou pro svj a snad osvedcenou u jinych staveb dle referenci-elektroosmoticky pristroj. Instalovan byl v cervnu a do dvou let je slibeno zlepseni stavu vlhkosti jinak budou vraceny penize. Pro rychlejsi postup vysouseni domu bylo na schuzi receno, ze se musi siterenni prostory oskrabat a zbavovat se solnych kvetu. Za spolecne prostory tak bylo ucineno, nicmene vlastnik nebytoveho prostoru, ze kterejo si udelal skladiste a odmita ho vyklidit, nekolik zim po sobe tam odmita topit, tak zkratka ty zdi neoskrabe protoze svj nevyhovuje jeho reseni na obkopani domu a reseni venkovni izolace, prestoze je to financne narocne reseni, peoblematicky odvod vody, ktera by udelala vodni prikop. Trva si na svem reseni. Byl vyzvan i dopisem, aby prostory nevyuzival jako skladiste bordelu, nebot to neni hygienicke a nalaka to do domu hlodavce, dale aby oskrabal zdivo a dopomohl tak ke zlepseni situace a zaroven aby topil. Neucini tak. Je nejaka moznost, jak vuci nemu postupovat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 16. Říjen 2019 - 19:26

  Řeseni obkopáni domu a reseni venkovni izolace, které navrhuje vlastník nebytového prostoru je jediné správne a smysluplné. Pokud máte vysokou spodní vodu a k tomu ještě vsakovací okapy, tak jakékoliv jiné řešení je vyhazování peněz. Pokud tam je vysoká spodní voda, musí se taky udělat drenáže a odvod vody nejpravděpodobněji do vsakovací jímky (neznám vaši situaci, proto nejpravděpodobneji do jímky). Dělali jsme, taky jsme měli vysokou spodní vodu, vím o čem mluvím. Spodní a dešťovou vodu nám nedovolili odvést do kanalizace a tak se dělala jímky.Ano je to nákladné, ale jediné správné řešení. Stejně to jednou musíte udělat. Čím dřív, tím líp.

  Vložil RPSVJ (bez ověření), 16. Říjen 2019 - 20:23

  Jeste pokud neni tajne, jaka firma provadela realizaci, tak jestli muzete uvest nejaky kontakt.

  Vložil RPSVJ (bez ověření), 16. Říjen 2019 - 19:34

  O jimku se chceme snazit a o odvod, resime to se stavebnim uradem plus odvod musi byt pres sousedni pozemek takze musime mit i dalsi souhlasy, zadne reseni neni ihned. Ale bojkotovat to, ktere je realizovane smysl take nedava.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".