zasklení lodžií SVJ - demontáž původní hrazené vlastníkem

Vložil Johana (bez ověření), 11. Září 2020 - 6:30 ::

Dobrý den, vedení SVJ panelového bytového domu, ve kterém bydlím, rozhodlo mj. o montáží zasklení všech lodžií s tím, že lodžie již zasklené z osobních prostředků vlastníků budou demontovány bez náhrady. Na můj dotaz o kompenzaci mi bylo sděleno, že jde o výměnu a na kompenzaci není nárok. Jsem ale toho názoru, že výměna zasklení za jiné v mém případě je zaplaceno 2×. Jednou vlastním financováním, podruhé příspěvkem do fondu oprav domu. Prosím laskavě o názor z právního hlediska, jsem přesvědčena, že nárok na kompenzaci vzniká. V minulosti bylo tímto způsobem řešena výměna oken. Předem děkuji.

  • balkony

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Petr87, 14. Září 2020 - 11:51

Dobrý den, na kompenzaci zcela jistě nárok nemáte, neboť vámi financované zasklení nebude do budoucna využito a bude nahrazeno zcela novým.

Máte jistě nárok si své vlastní zasklení demontovat, uschovat, případně darovat či prodat.

V případě oken je situace jiná v tom, že již vyměněná okna se ponechávají, takže tam naopak nárok na kompenzaci vzniká.

Vložil * (bez ověření), 11. Září 2020 - 8:15

Vedení vašeho domu nemůže rozhodovat o montáži zasklení lodžiií. O tom rozhodují vlastníci na shromáždění. Vedení taky nemůže určit, zda máte nebo nemáte nárok na kompenzaci. Záleží na tom, za jakých podmínek jste si zasklení lodžie provedla.A taky závisí na to co se o lodžiích píše v Prohlášení vlastníka.

Vložil JarekSVJ, 11. Září 2020 - 8:12

Co jste si rozhodli to máte… Nejvyšší orgán SVJ je shromáždění – tím myslíš „vedení SVJ“ ? Pořád dokola, kdo je vlastník lodžie podle Prohlášení vlastníka atd. …

Vložil radka2222 (bez ověření), 11. Září 2020 - 6:31

to „vaše“ zasklení bylo odsouhlaseno na shromáždění? podléhalo stavebnímu povolení nebo ohlášení?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".