Zásah do fasády

Vložil Ja Hr, 30. Září 2017 - 19:10 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Nájemnice si chce přidělat do fasády anténu. Dům máme zateplený. Máte s tím někdo zkušenosti? Nepoškodí tím fasádu? Paní vyžaduje souhlas, že s tím výbor souhlasí? Pokud jí takový souhlas dáme, co z toho vyplývá pro nás a co pro ni? Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil K.L.F. (bez ověření), 2. Říjen 2017 - 23:30

  Dům se zatepluje. Mám nárok umístit si při této příležitosti držák na anténu? Přišel přípis, že stávající držáky budou odstraněny. Jak to řešíte?

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 2. Říjen 2017 - 13:00

  Vězte, že s nájemnicí se nemáte co bavit. Pro vás je partner vlastník bytu. Ať si ji dá na lodžii, balkon, pokud to půjde a nebudou námitky. A žádat, aby ji instalovala firma. Pořiďtě satelit pro dům.

  Vložil wrqwer (bez ověření), 2. Říjen 2017 - 5:22

  na střechu domu ideláně. Každá navrtaná fasáda je problém. Nájemnice se Vám odstěhuje a anténu si odmontuje. Co potom budete dělat?

  Vložil SVJ_Hr, 3. Říjen 2017 - 10:11

  taky jsme to tak řešili – všechno na střechu, každý má všechny svody do bytu – terestriální, satelit, intenet – a tam si vybere. do zateplené fasády žádné antény

  Vložil janica, 30. Září 2017 - 20:35

  Nájemnice je v bytě nějakého vlastníka? V tom případě nemá co ona požadovat, není se SVJ ve vztahu. V domě máte společnou anténu, společný satelit nebo jiné zařízení? Jestli je dům zateplený a v záruce, tak není možné něco přidávat na fasádu, pokud vám pracovníci firmy už dříve nezamontovali držáky satelitu. Raději kontaktovat stavební firmu. Nejlépe je mít společný satelit na střeše a přípojky v bytě.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 2. Říjen 2017 - 22:53

  Technicky to sice jde vyřešit chemickými kotvami a distančními podložkami přes zateplení, ale není důvod narušení fasády podporovat. Souhlas nedává výbor, ale všichni vlastníci. Výbor je sluha vlastníků, ne jejich pán. Žádá samozřejmě vlastník, ne nájemník.

  Vložil K.L.F. (bez ověření), 1. Říjen 2017 - 0:39

  „Nejlépe je mít společný satelit na střeše“

  Který?

  Vložil MartinII, 30. Září 2017 - 20:06

  Antény jsou různého provedení. A jié řešení té paní nevyhovuje. V každém případě hledejte zde v diskusi. Je tady několik vláken.

  Například

  www.portalsvj.cz/…-a-zatepleni

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".