zápis ze schůze shromáždění

Vložil ANNAKV, 19. Říjen 2012 - 18:43 ::

Ve stanovách máme, že ze schůze shromáždění se pořizuje zápis, který mimo jiné podepíše předseda … Kopie zápisů nám výbor nedává, ani není nikde zápis vyvěšen. Nyní jsem zjistila, že údaje v něm se rozcházejí se skutečností na schůzi shromáždění. Dotaz:

  1. jak se bránit?
  2. jak zajistit, aby odpovídal skutečnosti? Má se podepsat po skončení schůze shromáždění? Většinou se totiž děje tak, že si dělají poznámky a následně např. druhý den sepíší zápis na PC a my členové SVJ se nic nedozvíme.
  • právo na informace
  • zvukový záznam

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil petrsv, 22. Říjen 2012 - 15:07

U nás to děláme podobně. Je nesmysl sepisovat zápis během schůze. Jen by to zdržovalo, vlastníci to obvykle chtějí mít co nejdřív za sebou. Takže si píšeme jen poznámky a během následujících dnů vyvěsíme zápis na nástěnku.

Jak se bránit? Zkuste si vzít na příští schůzi diktafon. Na začátku všem oznamte, že si budete schůzi nahrávat a jestli s tím všichni souhlasí. Dejte o tom hlasovat. Pak už je to jen na vás. Myslím, že už samotná přítomnost této krabičky přinese efekt.

Vložil lake, 22. Říjen 2012 - 16:08

Je možné (nikoliv nutné) oznámit přítomným že budete nahrávat.
Vaše právo nahrávat průběh shromáždění Vám nikdo nemůže upřít, proto jakékoliv „hlasování“ o této otázce je zbytečné a neplatné. Pokud někdo jiný navrhne hlasování, jeho výsledek je pro Vás zcela nezávazný.
Oprávnění nahrávat hlasové projevy už se řešilo: http://www.portalsvj.cz/…omazdeni-svj#…

lake

Vložil Krobot (bez ověření), 20. Říjen 2012 - 16:28

Naše SVJ postupuje obdobně. Ovšem na shromáždění vlastníků jsme přijali pravidlo, že zápis je zaslán vlastníkům mailem a je dán nějaký čas na vyjádření námitek. Pokud nejsou v termínu uplatněny je zápis považován za schválený.

Vložil ANNAKV, 20. Říjen 2012 - 21:34

Děkuji za dobrý nápad.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".