Založení a vznik SVJ se dvěma vlastníky

Vložil osma, 24. Leden 2017 - 9:15 ::

V jiné diskuzi bylo napsáno, že není možné zapsat SVJ do veřejného rejstříku v okamžiku, kdy původní vlastník prohlášením včetně stanov rozdělil dům na jednotky a převedl jednu jednotku na druhého majitele, protože tuto výjimku neumožňuje par. 1199. V par 1199 je uvedena výjimka, která umožňuje založení i méně než pěti jednotek, ale není zde uvedena výjimka pro méně než tři různé vlastníky. Rejstříkový soud by SVJ pouze s dvěma vlastníky jednotek do veřejného rejstříku nezapsal. Kromě toho by rejstříkový soud nezapsal SVJ do rejstříku i po dalších převodech až do doby, dokud by původní vlastník jako správce neztratil většinu hlasů podle § 1202 a 1203.

http://www.portalsvj.cz/…istujici-svj#…

Dle par 1204 Společenství vlastníků vzniká dnem zápisu do veřejného rejstříku.

Dle par 1198 odst 2) katastr nezapíše do veřejného seznamu vlastnické právo k další převedené jednotce, pokud není prokázán vznik společenství vlastníků.

Dotaz tedy zní: Jak se v tomto případě mohou uskutečňovat další převody, když není možné prokázat vznik společenství vlastníků do doby, než původní vlastník jako správce neztratí většinu hlasů?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Evžen (bez ověření), 25. Leden 2017 - 18:33

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".