Žaloba o předložení zápisu ze shromáždění a podkladů ke shromáždění

Vložil severocech (bez ověření), 12. Září 2018 - 22:57 ::

Pro zajímavost, v jakém tristním stavu jsou SVJ v jednom severočeském městě, přikládám reakci SBD Krušnohor k žalobě o poskytnutí zápisu ze shromáždění a podkladů ke shromáždění (s možností pořídit kopii na svůj fotoaparát).

Shromáždění zasedlo 4.12.2017. SBD Krušnohor odeslalo pouze holou pozvánku bez podkladů. Žalobce požádal e-mailem o předložení podkladů ke schůzi a rovněž ještě před konáním shromáždění stihl odeslat předžalobní výzvu. Nedostal odpověď a podklady nebyly ani na samotné schůzi, které se žalobce osobně zůčastnil.

Nutno bohužel podotknout, že jde o standardní praxi schůzí SBD Krušnohor, za pasivního přihlížení většiny vlastníků a za (častěji spíše tichého) nesouhlasu obvykle jen jednotlivců.

Po konání shromáždění žalobce požádal o poskytnutí zápisu ze shromáždění. Zaměstnanec SBD Krušnohor tentokrát odpověděl, ale odmítl zápis poslat e-mailem, souhlasil pouze s tím, že si vlastník může přijít zápis prohlédnout. Zaměstnanec má jednou týdně úřední hodiny v sušárně SVJ.

Vlastník žije a pracuje mimo Most, požádal tedy paní z domu, které poslal plnou moc, aby zápis vyfotila na svůj mobil a poslala e-mailem. Paní souhlasila, do sušárny dorazila, zaměstnanec družstva zápis u sebe neměl, což paní sdělila žalobci telefonicky.

Žalobce poslal předžalobní výzvu, která zůstala bez odpovědi.

Zbytek si můžete přečíst ve vyjádření. Paní patrně byla zpracována družstvem, když ve vyjádření je událost popisována odlišně (paní žalobce nezná, nikdy ho neviděla, do zápisu nahlédnout nechtěla atd.), dokonce sepsala prohlášení o odmítnutí plné moci. O tomto se žalobce dozvěděl až z vyjádření.

Žalobce na základě vyjádření požádal jiného pána, který souhlasil s tím, že zajde přímo do sídla družstva Krušnohor v úřední hodiny k pracovnici, která má na starosti „poskytování informací“ a archivuje zápisy u sebe v kanceláři. Dotyčné pracovnici avizoval příchod zástupce e-mailem včetně konkrétního termínu v úřední hodiny družstva.

Když pán dorazil, dveře kanceláře byly zamčené a na dveřích cedulka, že je „na jednání mimo Most“. Na recepci paradoxně potvrdili, že pracovnice na družstvu je. Jestli byla, nebo nebyla, asi není podstatné.

Žalobce poslal následně 3 e-maily, na které pracovnice neodpověděla.

Žalobce se tedy vydal osobně do Mostu (tentokrát bez ohlášení), pracovnice mu však odmítla zápis předložit, protože se neobjednal. Žalobce svědka nemá.

Nutno upřesnit, že ve vyjádření popsané skutečnosti se vesměs nezakládají na pravdě. Vlastník za celou dobu, co vlastní byt (5 let), požádal o nahlížení do účetnictví jen jednou v roce 2017, což mu bylo sice umožněno, ale bylo mu zabráněno pořídit si kopie (všimněte si však, že ve vyjádření je uvedeno, že vlastník řekl, že si nechce kopie pořídit a to dosvědčí pracovnice družstva). Není však pravda, že by se „dlouhodobě domáhal veškerých dokumentů“. Komunikaci s žalobcem nebude schopno družstvo asi prokázat, jelikož ze strany družstva vlastně nebylo komunikováno, ač to ve vyjádření tvrdí („četná písemná komunikace mezi stranami“).

Část textu ve vyjádření od str. 4 je patrně opsána z jiného sporu nebo z nějakého judikátu, protože s věcí nemá žádnou souvislost.

Co s takovou tupou mašinérií socialistického molochu? Když se vlastník dostaví osobně, Krušnohor na soud přivede dva svědky (zaměstnance), kteří dosvědčí opak. Když si vlastník přivede svého svědka, na Krušnohoru mu odmítnou v jeho přítomnosti umožnit nahlížet s odkazem na GDPR a na soud si přivedou tři svědky (zaměstnance). Jednání lze nahrávat na diktafon, ale nahrávku nemusí připustit soud, navíc z nahrávky nebude zřejmý čas a místo. Krušnohor má tým 5 advokátů, kteří vymýšlí, jak neumožnit nahlížet a jak to celé rafinovaně připravit, aby žalobce prohrál žalobu (připravit svědky, připravit listiny apod.).

https://send.firefox.com/…/d10f24f9cb/#…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Dudekk (bez ověření), 14. Září 2018 - 14:32

  Také jsem měl možnost se seznámit s praktikami těchto "odborníků" na správu domů. Zápisy ze shromáždění byly udělány podivně, byla to šablona (předtištěný formulář), ve které byly i body, které se neprojednávaly, byl vyplněn ručně.

  Nenechte se odstrašit 5 advokáty, z vlastní zkušenosti vím, že často plácají nesmysly. Právo nahlížet bylo dávno soudem vyloženo. S tím nic neudělá ani milion advokátů. :-)

  Zkuste si přečíst třeba tento článek:
  Zápis nejen ze shromáždění. Na co má člen SVJ právo?

  Vložil Fiala X (bez ověření), 14. Září 2018 - 22:16

  Pane Kašpare, když už daváte odkazy na ten váš demagogický web, který vás má propagovat jako toho rádoby nejosvícenjšího „správce“, který rozumí všemu a všechno zažil nejméně 10×, vystupujte aspoň pod svým jménem. Tyto rádoby refereční odkazy jsou zrovna od vás usměvné.

  Smešné jak se musíte sebepropagovat a nahánět si tu ovečky zase vy. A to nemám SBD v lásce stejně jako vy. O vašem know how si myslím svoje a to jak v rozúčtování tak v právní stránce. Z baráku bych nezvdělané všeuměly hnal sukovou holí.

  Vložil . (bez ověření), 13. Září 2018 - 6:47

  A co jste očekával v tomto absurdistánu. Snad se nedomníváte, že převod bytů do vlastnictví se realizoval proto, aby nějaký obyčejný človíček vlastnil majetek, svůj byteček a ještě o něm sám rozhodoval. Převod bytů a ustanovení svj vzniklo za úplně jiným účelem.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 13. Září 2018 - 6:39

  nějaký důvod k začerňování? GDPR? nebo jen sklapovajda?

  Vložil severocech (bez ověření), 13. Září 2018 - 9:30

  Důležitý (a zajímavý) je obsah vyjádření. Jméno advokáta, jména zaměstnanců SBD Krušnohor a některé jiné osobní údaje nejsou důležité.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".