Žaloba na uložení povinnosti

Vložil Beáta (bez ověření), 31. Říjen 2017 - 19:48 ::

Typově se zde opakovaně probírají žaloby SVJ proti vlastníkovi bytu o placení a dále žaloby vlastníka bytu proti SVJ o neplatnost rozhodnutí shromáždění vlastníků. Jsou možné i jiné žaloby.

Zkoušel někdo žalovat SVJ na uložení povinnosti související se správou domu (uložení povinnosti zajistit službu/osvětlení společných prostor/úklid společných prostor/dodávku tepla/vody, poskytnout listinu/předpis záloh/vyúčtová­ní/rozpočet/zá­pis ze shromáždění/in­formaci ad.)? Jak jste uspěli?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Misme, 3. Listopad 2017 - 9:28
  Vložil Iva Müllerová (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 11:01

  podala jsem žalobu na neplatnost stanov, náhrada škody, povinnost předložit vyúčtování. SVJ podale 2 žaloby s platebními rozkazy z roku 2015 a 2016.

  Já jsem mimo jiné podala žalobu na vládu ČT o zrušení právnické osoby SVJ (novela zák. č. 103/2000 Sb.)

  Vložil Lékař (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 11:14

  Paní Ivo, třeba to jde léčit. Zkoušela jste odborníka? Předpokládám, že jste žádnou žalobu nevyhrála.

  Vložil Iva Müllerová (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 12:56

  To by se museli léčit všichni občané (vlastenci), kterým není lhostejná naše země. Vy budete typický gaučák. A hlavně nedemokratický, protože neuznáváte názor jiných (dnes je moderní to nazývat rasismem). Léčit by se měla zkorumpovaná vláda, protože se jedná o zločineckou organizaci. A pokud o tom nevíte, co se děje v ČR, tak máte klapky na očích a nežijete v realitě.

  Vložil Lékař (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 13:05

  Paní Ivo, pokud napíšete „Já jsem mimo jiné podala žalobu na vládu ČT o zrušení právnické osoby SVJ (novela zák. č. 103/2000 Sb.)“, tak to svědčí o potřebě akutní léčby! Co je vláda ČT? Zákon č. 103/2000 Sb. zrušil nějakou právnickou osobu? Ten přece nechal právnické osoby SVJ vzniknout! Myslím to s vámi upřímně.

  Vložil Zaručená zpráva (bez ověření), 3. Listopad 2017 - 9:28

  Snad nezvítězí kverulant.

  Vložil Misme, 3. Listopad 2017 - 9:37

  Bojíte se, co? Já ne.

  Vložil Zaručená zpráva (bez ověření), 3. Listopad 2017 - 9:58

  Nebojím se, ale já mám jiné koníčky, než živit soudce.

  Vložil Misme, 3. Listopad 2017 - 11:18

  Zaručená zprávo (bez ověření), velmi dobrou zprávou pro nás, bojovníky za svá práva a lepší Česko a jeho bytovou politiku, mimo jiné je, že žlučovitý ksindl, který veřejně ventiluje negativní přání, neudrží ani myšlenku. Nebo dokážete vysvětlit souvislost mezi vaším dříve uvedeným osobním přáním: „Snad nezvítězí kverulant“ a osobním sdělením: „…mám jiné koníčky, než živit soudce“?

  Vložil Iva Müllerová (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 11:21

  Ano a nejenom, že je živíme , ale rozhodují ve prostěch vlády (tzn. ne práva), která zavádí nepravou retroaktivitu a dochází tak k postupnému vyvlastňování vlastníků bj. Retroaktivita je v právním státě zakázaná.

  V případě, že občan vydobude svého vlastnického práva ve Štrasburgu (Esoud), všechny náklady řízení a odškodné budou zase hradit občané. Ne politici (schválením špatných zákonů) ani soudci (špatnýma rozsudkama a lživými odůvodněními). Jak dlouho chceme, aby tato situace panovala? Tak se vzchopme, nerezignujme a něco proboha proti tomu dělejme a neremcejme pouze přes FC nebo na tomto portále. Pořád čekáme na nějakého spasitele, my si musíme pomoci k právu. Nesmí platit " O nás, ale bez nás"! Vzpamatujme se! A spojme se. V jednotě je síla. A nečekejme pořád, že to někdo vyřeší za nás.

  Vložil občan (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 11:38

  Ono to sem napaří, tato diskuse. Ale vždyť po každých volbách vládne ten,kdo u voleb nezvítězil, jak to pak může vypadat. Vládne bez odpovědnosti, může si dělat co chce. A ještě za to bere těžké prachy. Je tady naprosto zcestný volební systém a ČR není právní stát.

  Vložil Iva Müllerová (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 12:51

  Ale patří, vše se vším souvisí. Když tedy nejsme právní stát (dávám Vám za pravdu), tak (teď budu hnusná) si necháme n*srat na hlavu, budeme platit jak mourovatí pod diktaturou většiny, byť bez právního podkladu a při rezignaci následně ztracení střechy nad hlavou. Proč né? Výstavba je pozastaveno, je třeba volných bytů (po exekuci), azylové domy jsou plné a kde ty všechny nové lidi (pěkně řečeno) ČR dá? Nebuďme naivní.

  Vložil maruška (bez ověření), 31. Říjen 2017 - 23:13

  Žalobu jsem podával před třemi roky,máme jenom pověřeného vlastníka,který nevede účetnictví,sám se rozhoduje co se bude v domě,ostatní ovce v domě mlčí a platí do neurčitého Fondu.Podala jsem i žádost o opatrovníka,soud se vždy odloží,záleží na právníkovi a jeho konekcích,když ho nebudete mít,tak zákony v našem státě neplatí.

  Vložil Drobný vlastník (bez ověření), 2. Listopad 2017 - 3:23

  Žaloba nemá smysl. Soudy jsou bez zájmu a motivace cokoliv rozhodovat. Mzdy jim běží. Možná se budou zase o jejich „malou“ úrověň soudit.

  Vložil Iva Müllerová (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 11:08

  Proto jsou důležité volby a jejich program především jde o :

  1. Hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků.
  2. Hmotnou odpovědnost a odvolatelnost soudců.

  V případě, že vláda nehájí zájmy občanů, spíše naopak, potom jedinou možnost máme (shromažďovací) ukázat svůj nesouhlas a odpor prostřednictvím demonstrací. Nikdo to za nás neudělá. Pozítří (dne 17.11.2017) je další demonstrace, více na mém profile FC Iva Müllerová Opava (fotka se psem německý ovčák).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".