Zákon 7/2009 Sb.

Vložil Anonymous, 21. Květen 2009 - 17:30 ::

Vážení diskutéři,

doporučuji Vaší pozornosti zákon 7/2009 Sb.

To je špica zákon, umožňuje vkládat zásilky určené do vlastních rukou do domovní schránky, aby si je mohl kdokoliv vytáhnout a přečíst.

Jak má občan zjistit, zda mu orgán posílá zásilku s modrým pruhem, když mu ze schránky pravidelně vybírají oznámení o uložení zásilky a teď po novu i samotné zásilky určené do vlastních rukou jeho spoluobčané?

Máme, co jsme chtěli.

Kolik je soudů v České republice? Každému z nich je totiž třeba oznámit adresu pro doručování.

Atd.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Soudní doručovatel (bez ověření), 21. Květen 2009 - 17:40

  Jistým řešením by byly domovní schránky zazděné, ocelové, v provedení tresor.

  Neznáte dodavatele takovýchto schránek?

  Ještě stačí vyřešit drobnost – zajistit, aby se během cest adresáta po světe nezaplnily bezcennými listinami nebo odpadky, jak je v kraji zvykem.

  Určitě je to pokrok: Zatímco dosud zásilku určenou do vlastních rukou nemohl převzít nikdo jiný, ani manžel, ani advokát, nyní se volně vloží do schránky.

  Vložil E56 (bez ověření), 21. Květen 2009 - 17:43

  Vyzvednutí zásilky určené do vlastních rukou je (bylo) jedním z mála úkonů, které nemohl provést zmocněnec ani na základě ověřené plné moci. To je nyní pryč, zásilku může zmocněnec vyzvednout z domovní schránky.

  Prosím zdejší teoretiky o upřesnění, které ještě zbývají právní úkony, kde je vyloučeno zastoupení. Děkuji.

  Vložil Anonyma (bez ověření), 28. Leden 2010 - 23:21

  Potvrzuji, doručování zásilek určených do vlastních rukou vhozením do schránky už funguje. Úřad si v takovém případě do spisu poznamená, že bylo doručeno do vlasních rukou.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".