Zaknihování nových balkonů???

Vložil Janča (bez ověření), 14. Říjen 2018 - 14:09 ::

Prosím poraďte. Máme na panelovém domu opravené stávající balkony a tam, kde nebyly jsou nově instalované. Setkáváme se s nabídkou, že bychom měli tuto stavební a vzhledovou změnu ohlásit na katastr nemovitostí ohledně její zaknihování (nabízí nám to realitní kancelář). Nikdo nám nedokáže říci, zda je to povinnost ze zákona nebo pouze naše volba. Předem děkuji všem za názory.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 11:03

  vydáno pravomocné rozhodnutí stavebního úřadu můžete si aktualizovat prohlášení vlastníka. Pokud ne jedná se o černou stavbu a doporučuji mlčet a nic nepodnikat. Katastr bude samozřejmě chtít toto rozhodnutí vidět.

  Vložil JančaK (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 18:57

  Vše máme legální, ale nevíme, kdo nám udělá tu změnu v Prohlášení vlastníka…Katas­trální úřad? nebo nějaký prostředník?

  Vložil VN (bez ověření), 16. Říjen 2018 - 13:50

  je nejlepší sehnat advokátní kancelář, která se tímto zabývá. Bude vás to něco stát. Na druhou stranu je třeba, aby ten dokument byl sepsán správně a odborně-vyhnete se tak možným budoucím sporům. Dále takové změny nebudete dělat každý rok, takže to lze překousnout.

  Vložil asi tak (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 22:03

  Katastrální úřad změnu zapíše, když budete mít vše hotové. Tento úřad sám o sobě nic měnit pro vás nebude. Změnit prohlášení musíte buď sami, sami vše sepsat, zařídit a zorganizovat, nebo tu práci můžete někomu zadat a zaplatit.

  Vložil * (bez ověření), 14. Říjen 2018 - 14:49

  Jaké zaknihování? Ve vlastním zájmu byste si ohledně balkónů měli změnit Prohlášení vlastníka. Ptáte se, zda máte takovou povinnost ze zákona. No nemusíte si měnit vůbec nic. Ovšem problémy, které z toho můžou vzniknout si ponesete sami. Každý normálně myslící vlastník má zájem na tom, aby stav domu byl v souladu s tím, co je v Prohlášení. Nebo to lze říci i obráceně. Aby v Prohlášení byl zapsán skutečný stav domu. Na Katastr se nic neohlašuje, Prohlášení musíte změnit a všichni nový stav podepsat. Pak se tento stav vkládá do Katastru. No samozřejmě to může vyřídit i jakási realitní kancelář, za odměnu.

  Vložil JančaK (bez ověření), 14. Říjen 2018 - 15:05

  Děkuji za odpověď. Samozřejmě, že chceme mít vše, jak má být, proto jsem dala právě tento dotaz.

  Vložil Petr, 17. Říjen 2018 - 11:27

  Na přístavbu nových balkonů zde byl nedávno dotaz na

  www.portalsvj.cz/…ak-se-branit

  Mám k vám doplňující otázku. Kvůli přístupu (dveře) na nové balkony jste si nechali bourat zdi ?

  Vložil JančaK (bez ověření), 22. Říjen 2018 - 21:05

  Ano, pro nové balkony byly i nové dveře. Předělávalo se topení v těchto bytech. Souhlasili všichni majitelé bytů se stavební úpravou.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".