Zák. 318/2013 a SVJ

Vložil Gama (bez ověření), 11. Listopad 2014 - 12:37 ::

Proč je SVJ povinno …vybavit vnitř. tepel. zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími …, …zajistit zpracování PENB pro bytové domy…, když mu žádné budovy (většinou) nepatří. Podle mne jsou to činnosti nesouvisející s účelem SVJ (viz §1194 NOZ).

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 11. Listopad 2014 - 13:04

    Gamo,

    věcně se k problematice „měření“ a PENB nevyjadřuji.

    Ale procesně je to jasné. Účel SVJ je komunikace s okolím, ať už se jedná o popeláře, dodavatele tepla, světla, vody etc. To byste chtěl mít smlouvy napřímo s jednotlivými členy SVJ?

    U „měřidel“ je to stejné. Jak byste uložil jednotlivým členům aby měli v domě stejná „měřidla“? Aby si jednotlivé jednotky nechaly zpracovat PENbytu?

    Ale opakuji k věci samé se nevyjadřuji, napsáno toho bylo dost.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil levape, 11. Listopad 2014 - 13:14

    Až na ty popeláře s Vámi souhlasím. Proč se domníváte, že odpad je společný a mělo by ho řešit SVJ ? Každý vlastník přeci za PDO hradí podle počtu osob městu.

    Vložil Soused od vedle (bez ověření), 11. Listopad 2014 - 13:41

    „vlastník přeci za PDO hradí podle počtu osob městu“

    Bohužel nikoliv všude. Odvoz komunálního odpadu je z neznámého důvodu na rozdíl od ostatních služeb záležitostí obce, v důsledku čehož Vámi uvedené bohužel platí pouze v některých obcích.

    Vložil Pavel, 11. Listopad 2014 - 13:19

    Lavape, každé město to má jinak. U nás je městkou vyhláškou zatíženo SVJ. Ale na popelářích odpověď nestojí. :-))

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil levape, 11. Listopad 2014 - 16:17

    No já bych město nechal ať si tím poradí. Ani vyhláška by mě nepřesvědčila. Asi to tak funguje tam, kde na to SVJ přistoupí.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".