Z historie "tvorby" NOZ

Vložil Pavel, 15. Únor 2014 - 20:26 ::

V současné době se vyskytují připomínky, že NOZ je trochu archaický, trochu nejasný, nenavazuje na dřívější úpravu, vyvíjí se jinak než ostatní Evropa. Nejsou to připomínky nové.

Citováno z rezignačního dopisu Prof. Rabana:

http://www.premyslraban.cz/…mavosti.html

„Pro pořádek však uvádím, že jsem nepublikoval názor, že by práce p. prof. Eliáše či návrh nové kodifikace občanského zákoníku byly nekvalitní, pouze jsem publikoval názor, že návrh nového občanského zákoníku je založen na špatně zvoleném legislativním záměru a z toho důvodu působí archaicky a nesplňuje podmínky kontinuity současného právního stavu a kompatibility s vývojem v Evropě a z v důsledku toho není též jako celek politicky prosaditelný.“

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil § (bez ověření), 16. Únor 2014 - 10:13

  Nic nového pod sluncem, opět typicky Česká cesta. Tak je to se vším, čím hůř, tím líp. Čím je to zamotanější a nepřehlednější, tím lépe v tom vyvolení můžou lavírovat a vydatně to využívat ve svůj prospěch. Ostatní nemají šanci nic vymáhat ani to změnit. Je to napsané tak, že to nejde, není to možné.

  Vložil správce předseda (bez ověření), 16. Únor 2014 - 14:59

  To je sice zajímavé, ze tady lamentujete. Ale neslo-by trochu konkrétně, co Vám vadí? Mě to přijde jak hudrani u piva.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".