vzor o odměnu správci domu

Vložil Petr (bez ověření), 14. Červen 2018 - 9:47 ::

Dobrý den. Již 3 rokem vykonávám domovníka v domě o 9 bytech. Jelikož nikdo nechce správcovství, rozhodl jsem se zažádat o příspěvek. Jelikož dělám schůze o opravy..atd obcházím byty s vyúčtováním..atd nikdo to neocení naopak žádají víc a víc a nejsou schopni dorazit ani na schůze..které jsou opakovaně a včas ohlášené jak má být. Vím jen, že musím sepsat žádost o souhlasu vyplacení odměny jen nevím jak ji napsat..a musí to sousedi podepsat..poradí někdo? Děkuji Petr

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 15. Červen 2018 - 5:42

  Dotaz není zcela jasný. Kdo vás fakticky má „zaměstnat“? Máte v domě společenství vlastníků? Máte se stát jeho zaměstnancem? Nebo snad jste živnostník?

  Vložil Anonymous Petr (bez ověření), 15. Červen 2018 - 9:58

  Družstvo. Dělám správce v domě 3roky. Víc jak polovina lidí byty pronajímá a majitele naháním sám na vyučtování atd.. a na družstvě mi řekli ať si sepíši žádost o odměnu a musí souhlasit víc jak polovina bytů…nevím jak ta žádost má vypadat. A nevíte ti majiteli co je naháním telefonicky a čekam na ně atd…to musím dělat opravdu já nebo družstvo…je to docela problém..když oni bydlí cca 35km daleko a scaner nemám..

  Vložil asi tak (bez ověření), 15. Červen 2018 - 10:35

  Nemáte žádnou povinnost robotovat družstvu ani členům družstva ve vašem domě zdarma a ještě si k tomu shánět nějaké vzory smluv nebo dokonce souhlas těch, co mají družstevní byt ve vašem domě. Za vaši práci máte samozřejmě nárok na odměnu. Takže je to jednoduché. Řekněte tomu vašemu slavnému družstvu, že buď vám tu odměnu vyplatí, nebo se jim na to vykašlete a nebudete to dělat. Vždyť vám tu odměnu lze vyplatit na dohodu o provedení práce, tak nevím proč byste si měl shánět nějaké vzory smluv a souhlasy družstevníků k tomu. Za to, aby to družstvo zařídilo, jsou tam zcela jistě slušně odměňování funkcionáři toho vašeho družstva.

  Vložil Anonymous Petr (bez ověření), 15. Červen 2018 - 12:38

  Děkuji za odpověď. Opravdu nejsem povinný nahánět s papíry o vyúčtování vody atd ..majitele bytů co tam nebydlí…ani žádost o odměnu…dobrý no kdybych to věděl tak už tu odměnu mám po třetí…děkuji..

  Vložil Erik (bez ověření), 16. Červen 2018 - 18:26

  a proc byste mel nahanet? Poslete jim vyuctovani na mail nebo pozemni postou, lze to i přes Dopis online a vyjde to levneji jak chodit na postu a nemusíte nic tisknout, at vam Druzstvo doda podklady v PDF anebo rovnou at to druzstvo rezesila za Vas, není to nejjednoduzsi, když to nechcete delat? Ale asi pro vas lepsi mit ty věci pod kontrolou.

  Anebo si sam navrhnete smlouvu DPP, pokud tedy vite jak na to a kolik a za co presne chcete.

  Vložil Anonymous Petr (bez ověření), 16. Červen 2018 - 21:08

  Dobrý den nemám scener..a kupovat ho nechci. Na družstvě nám řekli, že to máme vyřizovat my.. Taky je to divný tyto věci snad dělají na družstvě..co je my po sousedech co tu nebydlí…a proč bych to měl jako vůbec posílat poštou atd…obejít lidi na patře v pohodě…ale z 9 bytů je 5 v nájmu a nájemníkům to dát nesmím…asi jim správce dělat nebudu …

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".