Vznik společenství VJ

Vložil Anonymous, 25. Říjen 2008 - 23:00 ::

Zdravím, právě probíhá převod státních (obecních) bytů do našeho osobního vlastnictví. Jedná se o bytový dům ve kterém je pět bytových jednotek, kdy nám bylo řečeno, že si máme založit tzv. společenství vlastníků jednotek. Bohužel jsme právně neznalí a nevíme co to všechno obnáší. Můžete nám poradit co všechno musíme zařídit aby vše fungovalo jak má?

Předem díky za jakoukoliv radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vizi, 26. Říjen 2008 - 11:10

  Když už nejste schopen (či schopna) si k tomuto x-krát omílanému tématu na tomto portálu nic dohledat, tak by byla slušnost se alespoň podepsat. Nicméně v příspěvku je poděkování předem, tak odpovím aspoň trochu, leč jsem právně neznalý, takže to bude spíš laicky.

  Řekli vám to špatně, společenství vlastníků se nezakládá, ale vzniká a to za podmínek daných zákonem o vlastnictví bytů (§9 odst. 3) bez ohledu na to, jestli si to vlastníci přejí či ne a jestli proto něco udělají nebo ne. V témže paragrafu, konkrétně v odstavci 8, je pak řečeno, co se musí udělat a kdo to má za povinnost aby společenství začalo fungovat a o odstavec později je popsáno co by se mělo stát, když se nestane nic :-)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".