Vzkazy předsedovi na nástěnce - odpověď také tam?

Vložil nováček (bez ověření), 8. Prosinec 2021 - 11:53 ::

Dobrý den, rozmohl se nám takový nešvar – majitelé bytu začali oznamovat některé skutečnosti tak, že vyvěsí na nástěnku lísteček. Může se jim stejným způsobem odpovědět? Není to napadnutelné? Dě­kuji

  • doručování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 14. Prosinec 2021 - 9:03

Pane nováčku (bez ověření), ptáte se jak „odpovědět“ jiné osobě.

Chcete-li cokoli sdělit určité osobě, nedosáhnete toho tím, že na jakousi nástěnku vyvěsíte jakýsi papírek s textem. Ale k tomuto závěru jste mohl dospět i sám, jen pouhým použitím toho co máte mezi ušima: nazývá se to mozek.

Vyvěšováním papírků kamsi na nástěnku nikomu neodpovídáte. Stejně byste třebas mohl to sdělení napsat křídou na podlahu, fixou na okenní sklo, nebo z toho papírku složíte vlaštovku a vyhodíte z okna. Nebo to pošeptejte do staré vrby, jak to učinil holič Kukulín v básni Karla Havlíčka Borovského. Nic z toho nemá právní účinky. Nejedná se o doručení.

Vaše sdělení se nedostalo do sféry dispozice adresáta. Takže nebudete schopen prokázat že adresát měl možnost seznámit se s obsahem Vašeho sdělení.

Justitianus

Vložil nováček (bez ověření), 8. Prosinec 2021 - 13:23

Nástěnka je na chodbě, ve společných prostorách a nástěnkář není, dává tam info předseda.

Vložil @ (bez ověření), 8. Prosinec 2021 - 14:08

Pane Nováčku, tady jde v podstatě o to, že máte trochu neprakticky vyřešený úklid spol. prostor.

Vložil MartinII, 13. Prosinec 2021 - 16:00

„Dobrý den, rozmohl se nám takový nešvar – majitelé bytu začali oznamovat některé skutečnosti tak, že vyvěsí na nástěnku lísteček. Může se jim stejným způsobem odpovědět? Není to napadnutelné ?“

Proč vás to trápí ? Jste adresátem vzkazů?

Proč nemáte kontakt přes email příp. SMS.

Napadnutelné to rozhodně je, viz příspěvek Justitiana

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".