vyúčtování záloh na služby za r.2013

Vložil Martin K. (bez ověření), 29. Duben 2014 - 9:27 ::

Užíval jsem byt v podnájmu ve větším činžovním domě ve městě Liberec. Dům má asi 70 bytových jednotek o různých velikostech. A několik nebytových prostorů, které jsou však nepronajaty a nijak nevyužívané. Nájemní smlouvu jsem měl pouze od 1.1.2013 do 31.3.2013, poté jsem jí ukončil z důvodů nespokojenosti s majiteli a cenou služeb a nájmu. Velikost této jednotky byla 86.9 m2. Počet osob v podnájmu byly dvě. Měsíční nájemné bylo 9421 Kč z toho 4600 Kč nájemné zálohy za služby 4821 Kč. (2400 Kč Teplo; 1171 Kč TUV; vodne/stočné 700 Kč; společná el. 200Kč; výtah 150 Kč; ostatní služby 200 Kč). Byt se nacházel na severozápadní straně ve třetím podlaží. Dne 22.4.2014 mi přišlo vyúčtování za tyto 3 měsíce, nedoplatek je 12174 Kč. Za Teplo 8334 Kč a TUV 3713 Kč a pak nějaké zanedbatelné částky. Sousedé měli mnohem větší mínusové položky. Nedoplatek mi příjde neúměrně velký, beru v potaz, že byla topná sezona a nestačilo se nastřádat tolik záloh, ale na to jsem myslel a přitápěl si elektrickým konvektorem, za elektriku jsou mimochodem dostal přeplatek 500 Kč .

Prosím o pomoc jak postupovat při reklamaci vyúčtování a zdali mám vůbec nějakou šanci rozpor vyhrát a neplatit takové peníze za nic. Děkuji Martin K.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Gustav, 29. Duben 2014 - 20:07

    Nezbývá než si vyžádat veškeré podklady za dům a přepočítat si to. Popřípadě přemluvit jiného bývalého souseda (nejlépe se stejnou jednotkou) k nahlédnutí rozúčtování a porovnat náklady za objekt, podlahové plochy, započitatelné plochy a pod.. Není jasné, zda je teplo v bytech nějak měřeno (poměrová měřidla). Jinak použít Vyhl. č. 372/2001 Sb. kterou se stanoví pravidla pro rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody mezi konečné spotřebitele § 7, ( 3 ) Vlastník seznámí konečného spotřebitele na jeho žádost s podklady, ze kterých vyúčtování vychází, případně se způsobem rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody mezi ostatní konečné spotřebitele v zúčtovací.

    Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 29. Duben 2014 - 13:06

    Když projdete diskuze na téma vyúčtování zjištíte, že bez tho aby jste poskytl vyúčtování Vám težko dá někdo konkrétní odpověď.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".