Vyúčtování za rok 2013

Vložil Mikuláš Z. (bez ověření), 1. Duben 2014 - 20:44 ::

Dobrý večer, chtěl jsem se zde obrátit s dotazem, který bude pro mnohé zde jednoduchý. Jako majitel bytu dlouhodobě pronajímám byt. Můj nájemník je od listopadu 2012 ve výkonu trestu, tudíž v bytě nikdo nebydlí. Jeho advokát zprostředkovaně mi oznámil, že nájem ukončit nechce, platby chodí, v případě odpočtů vodoměrů, měřičů tepla či revize plynu volám tomu advokátovi, který zajistí zpřístupnění bytu. Prostě pohoda. Teď ale SVJ provedlo vyúčtování, kdy ačkoli v bytě nebyla žádná spotřeba vody ani tepla, tak u teplé vody zaúčtovali 30% z celku dle plochy bytu, takže ač nikdo teplou vodu nepouštěl, platit se musí. Podobně je tomu u tepla, kdy dle měřičů jsou nulové hodnoty, ve vyúčtování se mimo základní složky dle plošných metrů se objevila i korekce dle §4, odst.4 , takže tam uměle naběhly dílky. Omlouvám se za pro mnohé banální dotaz, ale je tomu tak správně ? Zítra mám schůzku s tím jeho advokátem, on na mě zase vytasí plné moci, paragrafy, tak se chci ujistit o správnosti postupu při vyúčtování. Děkuji, všem hezký večer.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil BODLAK, 2. Duben 2014 - 15:49

    Je to tak. V případě tepla je to ještě složitější. Kromě toho, že se platí základní složka podle plochy bytu, se u spotřební složky připočítávají dílky těm, kdo protopí méně než 60% průměru na stoupačce (a podobně odčítají dílky těm, kdo protopí více než 140% průměru na stoupačce). Tj. pokud byl náměr na RTN 0, zaplatíte základní složku podle plochy a spotřební složku, jakobyste protopil 60% průměru. Důvodem je to, že nevytápěný byt přijímal teplo prostupem přes stěny z okolních bytů, které kvůli tomu protopily víc. Je to podle platných předpisů a navíc i spravedlivé­. Tomáš

    Vložil G.X, 1. Duben 2014 - 20:50

    Domnívám se, že vše je správně: teplá voda i teplo mají „základní složku“ nákladů – danou plochou bytu. Ta je nezávislá na náměru měřičů či vodoměru teplé vody.

    G.X.

    Vložil Bona, 1. Duben 2014 - 21:55

    Je to tak, je to rozpočítané za celý dům, i když nic neubývá, platí se:(, tak je to i u nás.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".