Vyůčtování za rok 2008 - přeplatky / nedoplatky

Vložil Anonymous, 23. Duben 2009 - 19:14 ::

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jak je to s vyučtováním za služby ( teplo, studená voda, teplá voda ) za rok 2008 – dle zákona by toto vyučtování mělo být provedeno do 30.4. – tzn. znamená to, že do 30.4. musíme všichni obdržet papír s vyúčtováním a od 30.4. začíná bežet 7měsíční lhůta do kdy musí být vypořádány přeplatky / nedoplatky? Anebo je to tak, že přeplatky do 7měsíců a nedoplatky nejlépe odeslat nájemci hned? :-)) při současné praxi vlastníka naších domů bych se tomu vůbec nedivil.. omlouvám se pokud se toto zde již řešilo.. s pozdravem Jiří Studený

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Martinymous (bez ověření), 24. Duben 2009 - 6:22

    Dobrý den,

    omlouvám se že neraguji na předchozí dotaz, ale mám dotaz který se také týká nedoplatku. Jsem členem družstva od 1.5.2008. Nyní jsem dostal vyučtování za rok 2008, které je ale za celý rok. Ve vyučtování je značný nedoplatek, který je ale podle předávacího protokolu jednoznačně vinou předchozího majitele. Chci se proto zeptat, zda celý nedoplatek musím zaplatit já a potom se snažit ho získat na předchozím majiteli, nebo zda mám požadovat nové vyúčtování, které bude od data kdy jsem se stal členem družstva??

    Děkuji mockrát za odpověď

    Vložil Matějka Jaroslav, 25. Duben 2009 - 16:55

    Vážený p.Martinymous,

    měl jste odevzdat „družstvu“ předávací protokol k datu předání bytu, kde by měli být uvedeny stavy podružných měřičů v bytě.

    Rozúčtovatel – družstvo rozdělí vyúčtování daného bytu na dvě období, samostatně pro původního uživatele a samostatně pro nového uživatele. V případě, že v bytě nejsou osazeny měřiče tepla, rozdělí se náklady tepla podle vyhlášky č.372/2001 Sb. v návaznosti na tepelnou náročnost jednotlivých měsíců. Normální správce – rozúčtovatel- družstvo (i společenství) by tyto zákonné právní normy mělo znát a mělo by dle nich uskutečňovat vyúčtování.

    Matějka

    Vložil vladislav, 24. Duben 2009 - 13:13

    Správně uvádíte, že papírové vyúčtování je povinen pronajimatel předat vlastníkům do 3O.dubna. Vyplacení přeplatků je povinen do 30.července, zpravidla shodný termín i k zaplacení nedoplatků.Proč je navíc pod dotazem podepsán Jiří Studený?

    Vložil Jirka Studený (bez ověření), 29. Duben 2009 - 13:46

    Dobrý den – trošku jsem nepochopil Vaši poslední větu – proč je pod článkem podepsán Jiří Studený – podepsal jsem se podle toho jak se jmenuji – pokud Vás to pobouřilo tak se omlouvám :-) pokud se zde vyskytuje člověk stejného jména a příjmení tak se taky omlouvám… :-) Jinak díky za odpoveď a mám ještě jednu – zítra je 30.4.a vyúčtování stále nikde? Všichni ostatní kteří bydlí v normálním družstevním či jiném bytě vyučtování už mají – my NE – naše skvěle se starající se společnost jménem RPG BYTY stále nic – oni si z toho hlavu moc nelámou z nějakého dodržování zákonů a vyhlášek ČR – proto se chci zeptat – na koho se mohu obrátit pokud zítra nic ve schránce nebude – případně jak postupovat? Děkuji moc… Studený J.

    Vložil Pavel, 29. Duben 2009 - 15:03

    Od správce je cesta daleká. U nás jsme zjistili, že pošťák část doporučených zásilek hodil bez podpisu do schránky a část nedoručil. Když jsme to reklamovali na poště, tak nám bylo řečeno, že už ho vyhodili.

    Hlavně že poštovné stále roste.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Jirka Studený (bez ověření), 29. Duben 2009 - 17:19

    No o sluzbach Ceske posty myslim si, ze kazdy mame sve zkusenosti :-)) ale v nasem pripade bych hledal spise problem ve vedeni nasi pronajimatelske spolecnosti … proto bych rad vedel zda mam nejaka prava a rad bych je uplatnil pokud zitra sve vyuctovani ve schrance nenajdu :-)

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".