vyúčtování teplé vody

Vložil null (bez ověření), 27. Listopad 2012 - 10:12 ::

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit? Bereme teplou vodu od městské teplárenské společnosti. Jeden byt se před 2 roky oficiálně odpojil-odřezal a zapojil si bojler. Majitel má povolení od výboru s podpisy všech členů, povolení od městské teplárenské a potvrzení pracovníka teplárenské o kontrole odpojení. Bude tento byt ve vyúčtování teplé vody platit základní složku? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jarda123@seznam.cz (bez ověření), 28. Listopad 2012 - 20:41

  Dle vyhlášky základní složku platit má i když má od všech souhlas, protože normálně by se jednotlivec odpojit neměl mít vůbec možnost, jelikož topná soustava je spočítána na všechny byty a při odpojení jednoho se teplotní pohoda domu mění. Alespon takto by to mělo normálně být. Podl ezkušeností, ale jistě vítě, že v tomto státě se udělá cokoliv co si kdo vymyslí.

  Vložil Fanda, 28. Listopad 2012 - 16:40

  V případě, že PT.a.s. Vám snížila platbu za základní složku o odpojený byt, nemáte co této BJ přerozdělit. Vaše náklady fakturované Vám PT a.s. jsou o odpojenou BJ nižžší. BJ nebude platit základní složku. S pozdravem Fanda

  Vložil lake, 29. Listopad 2012 - 2:26

  Otázka je: došlo k odpojení od společného odběrného tepelného zařízení na základě souhlasného stanoviska Stavebního úřadu? Pokud ne, nedošlo k „oficiálnímu odpojení“.

  V tom případě dům zůstává v tzv. kolaudačním stavu a stále pro něj platí definice zúčtovací jednotky uvedená v § 2 vyhlášky č. 372/2001 Sb.: „zúčtovací jednotkou [je] objekt nebo jeho část, popřípadě objekty nebo jejich části, které mají jedno společné, technologicky propojené odběrné tepelné zařízení^1) a společné měření nebo stanovení množství tepelné energie a nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody, …“.

  Vlastník, který svůj byt odpojil bez souhlasu Stavebního úřadu, provedl změnu stavby načerno (bez povolení). Nadále je platný tzv. kolaudační stav. Odpojený byt tedy hradí náklady základní složky.

  Jde o záležitost, vyžadující aby proběhlo stavební řízení. Stavební úřad může současný protiprávní stav vyhodnotit jako závadu stavby a může přikázat všem vlastníkům budovy, aby závadu odstranili. K tomu může všem spoluvlastníkům ukládat pokuty i opakovaně.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".