Vyúčtování služeb za rok 2014 - SVJ

Vložil Truhlář, 9. Duben 2015 - 12:25 ::

Dobrý den,jsem člen SVJ a jedná se mi o správnost /metodiku/ vyúčtování: tepla /vytápění místností/,tepla pro ohřev studené vody,teplé vody a studené vody.

Konkrétně mám tento případ: jelikož v bytě dlouhodobě nebydlím nespotřeboval jsem žádnou teplou vodu – náměr na vodoměru v bytě byl 0 . Dostal jsem vyúčtování které je zpracováno podle podlahové plochy bytu,tj. např. teplo- 100% plochy. V případě položky:„Teplo pro ohřev studené vody“ účtuje správce SVJ 30% podlahové
plochy bytu a určitou částku v Kč. Není mi jasné zda správce postupoval správně, když jsem žádnou teplou vodu nespotřeboval,tak na ní nemohlo být spotřebováno ani teplo.? Děkuji za odpověď.Truhlář

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil adviser, 10. Duben 2015 - 12:39

    Byla vám vyúčtována pouze ta část, která zahrnuje disponibilitu (tj. pokud by jste byt navštívil, měl jste (a stále máte) kdykoliv teplou vodu k dispozici na otočení kohoutkem). Voda se musí ohřát, přivést a nespotřebovaná zase odvést k dalšímu ohřátí. Tento koloběh něco stojí a je rozpočten z podlahové plochy. I když se v ve vašem bytě nevyskytujete, na provozních výdajích vašeho domu se podílet.

    Vložil Teplo (bez ověření), 10. Duben 2015 - 11:51

    Teplo na ohřev teplé vody jste spotřeboval a jeho cenou je podle práva právě těch Vámi uváděných 30 %. Stejně byste mohl tvrdit, že jste nespotřeboval žádné teplo na vytápění.

    Vložil Petr87, 9. Duben 2015 - 21:24

    Dobrý den, podle informací, které jste poskytl, postupoval správce při rozúčtování teplé vody správně. 30 % tepla pro ohřev vody se účtuje podle podlahové plochy jednotky – zde platíte za skutečnost, že kdykoliv během roku můžete v jednotce přistoupit ke kohoutku s teplou vodou, otočit a teplá voda Vám začne téct. I když nikdo vodu právě nepoužívá, stále v potrubí cirkuluje a dohřívá se na provozní teplotu. Zbylých 70 % tepelné energie pro ohřev vody se účtuje podle spotřeby – tam byste měl mít nulu, stejně jako v položce vody pro ohřev.

    Vložil §§ (bez ověření), 9. Duben 2015 - 15:06

    Máte u vás v svj schválená pravidla vyúčtování? Pokud máte, domáhejte se vyúčtování podle těchto pravidel. Pokud nemáte, tak si je určil správce.

    Vložil Pub (bez ověření), 9. Duben 2015 - 15:04

    těch 30% je za teplou vodu co protekla Vaším radiátorem → §5/2 vyhl.372/2001 A zdůrazňuji, že tam jde o „poměr“

    Pokud roční rozdíl hodnot na bytovým vodoměru je =0, pak dle §5/4 byste neměl platit NIC za TUV, protože ztrátu ve vnitřním rozvodu hradí jen ta odběrná místa s nenulovou spotřebou tím, že se jim zdraží vnitřní cena kubíku vody (u nás bylo v minulých letech toto zdražení až 20Kč – takže si lze představit tu „tekutou nenávist“ těch vlastníků co mají spotřeby velké). Podle mne objemovou ztrátu vody pro radiátor ale nezjistíte.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".