Vyúčtování od SVJ a nové zálohy

Vložil Ed (bez ověření), 22. Březen 2023 - 13:07 ::

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, na koho se mohu obrátit s pomocí kontroly ročního vyúčtování záloh za minulý rok? Sami tomu moc nerozumíme, je tam spousta koeficientů a podivných poznámek, které jsme v jiných vyúčtováních jiných bytů v rodině nikdy neviděli. Celé vyúčtování je podivné, byt byl 7 měsíců prázdný a následně jsme platili zálohy ještě vyšší než určené a přesto je tam vysoký nedoplatek a zálohy na tento rok jsou neporovnatelně vyšší než obdobné byty v okolí (byt 1+1, cca 42m2, záloha 8.300,–/měs, z toho 794,–FO, je tam dálkově dodávaná teplá voda a dálkové ústřední topení, počítány 2 os, Praha 10). Loni byly zálohy 2.500 leden – březen, od dubna 3.100,–, my si to sami navýšili na 3.800,–/měs od srpna, kdy začal být byt obývaný, předtím byl prázdný). Nedoplatek 6.401,–Kč. Chápeme, že ceny všeho vzrostly, ale až takové zvětšení nám přijde divné. Předseda SVJ je starší pán z domu, který vypadá, že si tam dělá co se mu zlíbí, ostatní členové vše bez námitek odsouhlasí. Vše nám to připadá podezřelé. Jsou tam i nebytové prostory – 2 obchody a garáže ve spoluvlastnictví všech majitelů bytů a tento předseda je pronajímá dle svých známostí za cenu výrazně pod tržní cenou. Jsme noví, ostatní majitele neznáme a potřebovali bychom poradit, jak řešit nesouhlas s vyúčtováním, zda třeba existuje firma nebo nějaký subjekt, který by nás v jednání mohl zastoupit, i za úplatu. Nebo jak situaci řešit, nemáme Předem děkuji za jakoukoli radu.

  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 23. Březen 2023 - 8:40
  • Ed napsal: „Jsou tam i nebytové prostory – 2 obchody a garáže ve spoluvlastnictví všech majitelů bytů a tento předseda je pronajímá dle svých známostí za cenu výrazně pod tržní cenou.“

Proč zbytečně kňučíte?

Nebytové prostory určitě nepronajímá předseda. Pronajímá je SVJ. Tak ať je pronajímá za tržní ceny. Vyřešeno. Proč nám to píšete? Co my s tím máme společného? My se nemůžeme vypravit do vašeho domu a hlasovat tam za Vás na shromáždění.

Pokud chcete radu ohledně vyúčtování služeb, musel byste to vyúčtování poskytnout. Ovšem Vy jste se ani nezaregistroval, takže nemáte zájem aby Vám byla nabídnuta pomoc v soukromé zprávě. Tak to jo.

Justitianus

Vložil . (bez ověření), 22. Březen 2023 - 15:28

V podstatě máte aktuálně jedinou možnost, podat reklamaci.

Vložil Hubert (bez ověření), 22. Březen 2023 - 15:21

Nikdo Vam tu osobni informace na sebe davat nebude.

Ve sve zadosti jste ani nenapsal od kud jste. Muzu Vam pomoct pokud mi podklady poslete, jinak by Vam mel jednotlive polozky vysvetlit rozuctovatel

Vložil Petr, 22. Březen 2023 - 16:25

˝roční vyúčtování záloh … spousta koeficientů a podivných poznámek, …, byt 7 měsíců prázdný a … jsme platili zálohy ještě vyšší než určené a přesto je tam vysoký nedoplatek a zálohy na tento rok jsou neporovnatelně vyšší než obdobné byty v okolí

(byt 1+1, cca 42m2, záloha 8.300,–/měs, z toho 794,–FO, je tam dálkově dodávaná teplá voda a dálkové ústřední topení, počítány 2 os, PRAHA 10).

Loni zálohy 2.500 leden – březen, od dubna 3.100,–, my si to sami navýšili na 3.800,–/měs od srpna, kdy začal být byt obývaný, předtím byl prázdný). Nedoplatek 6.401,–Kč.

Jsou tam i nebytové prostory – 2 obchody a garáže ve spoluvlastnictví všech majitelů bytů˝

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Za vyúčtování je zodpovědné sice SVJ zastupované statutárem (předsedou), ale zkuste slušně požádat dotyčnou (konkrétní) paní účetní správní firmy, která je pověřená účetnictvím

Vložil člen (bez ověření), 22. Březen 2023 - 17:54

Neberte rady ode nicku „Petr“ vážně. Vy jako člen SVJ, nejste s „paní účetní“ v žádném právním vztahu a tudíž je naprosto zbytečné, abyste po ní, cokoli žádal. Řiďte se platnými zákony a veškeré informace ohledně vyúčtování, požadujte výhradně po právnické osobě SVJ. S ní, v právním vztahu jste!

Vložil Anonymouse (bez ověření), 23. Březen 2023 - 5:18

My běžně s paní účetní ze správcovské firmy ohledně dotazů, úprav záloh apod. komunikujeme. Nevím, proč bychom měli čekat na kolečko:

výbor – správcovská firma – účetní – správcovská firma – výbor – vlastník.

Pokud jde o reklamace, ty se podávají samozřejmě výboru. Výbor je také zodpovědný za výběr dodavatele a cenu energií.

Vložil MartinII, 23. Březen 2023 - 9:13

byt byl 7 měsíců prázdný, dálkově dodávaná teplá voda a dálkové ústřední topení, počítány 2 osoby

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Pro vyúčtování teplé vody a ústředního topení se používají spíše jiné měrné jednotky než počet osob. U nás to je např. počet žeber. A vyúčtování tepla závisí jen částečně na naměřené spotřebě na měřičích v bytě (viz denostupňová metoda). Takže musíte uhradit i vytápění prázdného bytu

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".