Vyúčtování energií

Vložil Anonymous, 17. Září 2010 - 11:30 ::

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak je to s vyúčtováním za energie konkrétně vytápění? Chci ukončit nájemní smlouvu, majitel mi však dnes (tj. 17.9.2010) předložil vyúčtování za rok 2009 s celkem vysokým doplatkem (16.411 Kč). Po odečtení záloh. Na internetu jsem četl, že tak měl učinit do konce května. Jaké z toho plynou snkce pokud nějaké a na co se můžu jako nájemník odvolávat. Nedovedu si představit,l že bych tam bydlel 5 let a pak by po mě chtěl naráz 100 tisíc… Předem díky za odpověď.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 18. Září 2010 - 6:58

    Pokud jste měl na mysli sankce vůči vlastníkovi bytu (za opožděně předané vyúčtování), nejsou z Vašeho hlediska prakticky žádné. Může být pokutován Českou obchodní inspekcí, ale pro Vás z toho žádný finanční prospěch nevyplývá.

    U přeplatků a nedoplatků se uplatňuje dvouletá promlčecí doba podle Občanského zákoníku, takže nedoplatky za pět let zpětně by po Vás vlastník vymáhat sice mohl, ale neúspěšně (pokud se nerozhodnete zaplatit dobrovolně).

    Mimochodem, zúčtovací období pro teplo a teplou vodu je nejvýše dvanáctiměsíční a konečný spotřebitel musí být seznámen s vyúčtováním do čtyř měsíců po skončení zúčtovacího období.

    lake

    Vložil Ano (bez ověření), 18. Září 2010 - 11:26

    znám případ kdy nemohlo byt vyuctovani do 4M protoze nepřišla včas faktura konecna za vodu. Pak je jak?

    Vložil Anonymous, 17. Září 2010 - 11:51

    Sankce? Pokud neuhradíte Vám poskytnuté služby či energie, mohou být po Vás vymáhány, čímž se Vaše náklady výrazně navýší.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".