Vystěhování bývalých majitelů bytu

Vložil Oxymirus, 26. Leden 2017 - 23:06 ::

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit s mojí situaci. Koupili jsme byt v insolvenci. Majitelé v něm stále přebývají, i když o tom, že mají byt opustit vědí minimálně půl roku. V Katastru nemovitostí jsme již zapsání jako majitelé. Když přišlo konečně na předání bytu realitním makléřem, bývalý majitelé rezolutně řekli, že se stěhovat nebudou. Můžete mi prosím poradit, jak mám situaci řešit, jestli svépomoci nebo jinou cestou. Děkuji.

  • problémová osoba
  • nájem

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Majk001 (bez ověření), 27. Duben 2017 - 12:23

§336 odst. 7 Občanského soudního řádu: Na základě pravomocného usnesení o příklepu nebo pravomocného usnesení o předražku může vydražitel nebo předražitel podat návrh na výkon rozhodnutí vyklizením nemovitosti.

Bývalý majitel se musí vystěhovat do 15 dní od právní moci usnesení, jinak je možné obrátit se přímo na exekutora, aby ho vystěhoval.

Vložil °° (bez ověření), 27. Leden 2017 - 19:42

Jestliže je byt užíván neoprávněně bez právního důvodu, tak by se dal myslím uplatnit postup uvedený zde: http://www.profipravnik.cz/…at-1095.html

Vložil TV (bez ověření), 27. Leden 2017 - 10:13

popíši, jak situaci řešil můj kamarád.

  1. obrátil se na policii, kde mu nepomohli. Naopak mu řekli, ať do bytu nechodí, že by mohl být křivě nařčen z „krádeže“ nějakých jejich věcí. ať dá žalobu a do půl roku se to prý vyřeší.
  2. po této zkušenosti to vyřešil razantně po svém. Podepsal se 2 Rusáky (holá hlava, svaly, 100Kg) nájemní smlouvu na 1 týden za 20 tisíc. Tito noví nájemci tak zcela legálně do bytu vešli a rozjeli mejdan století…do 2 dnů byli nevyspalí a vystrašení paraziti pryč. … co se dělo uvnitř, to ani nechci vědět…:o)

Pak stačí vyměnit zámek a je klid

Vložil Andreas (bez ověření), 27. Leden 2017 - 12:55

Bod č. 2 je zcela funkční a legální. Těch firem co se tím živí je více, znám jen

http://www.vymuzeme.com/…jemniku.html

Většina lidí to zabalí nejpozději do týdne… Začíná to"jemně", pánové(2 metry pleška) se chovají hůře než nepřízpusobiví a co si budeme nalhávat. Když Vám někdo první den spí v posteli, vyžere ledničku a když už usnete na podlaze tak začne hrát na bicí, samozřejmě, jen pro začátek :-) Sice to něco stojí ale je to velice efektivní a hlavně legální metoda…

Vložil Aka (bez ověření), 26. Březen 2019 - 22:58

Myslis tuto firmu? www.vymahani.wbs.cz ? To jsou jejich stary webovky a uz nefunguji. Ze jo?

Vložil kyky (bez ověření), 12. Duben 2017 - 13:05

Dobrý den, máte někdo s touto firmou – viz. výše uvedený odkaz od Andreas – nějaké osobní zkušenosti, recenze? Můžete někdo napsat víc? Děkuji.

Vložil Anonymouszuuiiiitt (bez ověření), 26. Březen 2019 - 22:59

Jj. Zkusenost pozitivni.

Vložil Petr, 27. Leden 2017 - 8:37

Měl byste doplnit, zda jste kupoval přes realitku či jinak. Dle příspěvku přes realitku. Takže ať to řeší ona. Viz znění smlouvy s RK, které může být individuální, ne jako „Baťovy cvičky“. To je dle me to samé, jako byste koupil auto a prodejce by ho nechtěl potom předat. Čím to vlastníci zdůvodňují ? V každém případě vycházejte ze smlouvy s RK.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".