vysoky ucet za plyn

Vložil stana (bez ověření), 1. Srpen 2012 - 13:04 ::

dobry den bydlime v pronajatem dome 2+1 obyvanych mistnosti vsechny ucty chodi p.majitelce v kasliku jsem nasla vyuctovani plynu za 24mesicu a tam nedoplatek 27000kc za 24mesicu jsme protopily 45000kc zda se mi to opravduneprimerene v dome kde jsme bydleli pred tim-3+1-nedolehali okna abyli spatne dvere a nedoplaceli jsme nikdy vic nez 3000kc s rocnim protopenim 19000kc poradite mi prosim jsem tak zoufala ze nebudu mit ani detem co dat jist pomozte dekuji kuvikova

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Krobot (bez ověření), 1. Srpen 2012 - 16:43

  Faktury plynárenských společností chodí ročně a to nikoliv ke konci roku, ale každá obec i ulice má jiný termín. Tedy vyžádejte si od majitelky obě faktury za každý rok a zkontrolujte počáteční i konečný stav. Počáteční porovnejte se stavem, který doufám máte v nájemní smlouvě a to nejen stavem v m3, ale i datem odečtu a datem Vaší smlouvy. Byly provedeny fyzické odečty plynárenským pracovníkem? Pokud není přístup v době odečtu použije plynárna odhad.

  Vložil Anon (bez ověření), 1. Srpen 2012 - 15:42

  Dobrý den, těžko radit bez znalosti problému. Když jste uzavírala nájemní smlouvu, resp. přebírala byt, tak předpokládám, že jste si odsouhlasila stavy vodoměrů, plynoměru atd. Souhlasí množství odebraného plynu s vyúčtováním? Plynem i ohříváte vodu, bylo totéž v předešlém bytě? Jak vysoké jste hradila zálohy? Kolik osob je v bytě (vliv na množství teplé vody je-li ohřívaná plynem)? Jak velká je plocha bytu 2+1 a jak velká byla u bytu 3+1, výška stropů atd. Faktorů může být spousta a vyúčtování nemusí být vadné. Chtějte po majitelce podklady na základě, kterých Vám vystavila vyúčtování například faktury.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".