Výše investice

Vložil ivanap, 29. Září 2011 - 21:34 ::

Dobrý den,

prosím o radu, zda je někde uzákoněna výše investice, kterou může výbor svj investovat bez souhlasu shromáždění. A jestli se dá toto zakomponovat do stanov a nebude to napadnutelné. Děkuji. Strunz

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petr82 (bez ověření), 29. Září 2011 - 21:39

  Ono záleží i na tom jaké investice. V normálních provozních věcech třeba my máme že výbor může rozhodovat v investicích do 100.00,– v jednotlivých případech. Ale pokud jde třeba o zateplování, stoupačky, výtah apod. tak to už máme ošetřeno tak že do 1.000.000,– 50% majitelů, a nad 1.000.000,– to musí odsouhlasit více jak 75% majitelů.

  Ale v tomto by vám měl pomoci právník který bude s vámi vzorové stanovy upravovat podle vašich představ.

  Vložil Ferda Mravenec (bez ověření), 30. Září 2011 - 9:44

  Petře82, ve vašem SVJ bych tedy chtěl bydlet – padalo by zřejmě jedno trestní oznámení za druhým :-) Jak jste prosím vás přišel na takový nesmysl, že někde si jako podmínku stanovíte polovinu hlasů a někde třeba 75%? Člověče, pokud se nechcete v budoucnu dostat do konfliktu se soudu, radím vám, řiďte se striktně tím, co je v zákoně, a vyvarujte se lepení svých vlastních pravidel, která budou zřejmě snadno napadnutelná. Jedině zákon 72/1994 o vlastnictví bytů (a související předpisy) může stanovit, kolik procent souhlasících je zapotřebí ke schválení konkrétního záměru. Týká se to například i té výměny výtahu.

  Vložil Petr82 (bez ověření), 30. Září 2011 - 22:27

  A jak to máte teda ošetřeno vy? Chtěli jsme aby se pro menší investice nebouřilo 200 lidí a bylo to reslizovatelné. Ale při větší investici aby byla podmínka aby se sešlo větší množství lidí povinně. Právník v tom problém nevyděl ani notářka která byla na 1shromáždění. Samozřejmě záleží na druhu investice takže někdy je zákonem dána větší kvóta než 50% ale bavíme se i o běžných záležitostech kdy ta částka také není malá…

  Vložil ivanap, 29. Září 2011 - 22:03

  Děkuji za rychlou radu. Jedná se nám spíše o drobnosti, cca do 20 tis. Takže pokud si to zaneseme do stanov, jasně to specifikujeme, bude to v pořádku, ano. Děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".