Výpověď mandátní smlouvy

Vložil x (bez ověření), 17. Únor 2014 - 13:47 ::

Mandátní smlouva se správcem je ze strany SVJ podepsána předsedou i místopředsedou SVJ. Stačí v případě výpovědi této smlouvy podpis pouze předsedy SVJ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Mrzout, 17. Únor 2014 - 15:55

  Zdravím, pouze podpis předsedy zřejmě nestačí. Podívejte se do Vašich stanov, tam by jste měl najít odpověď.

  Vložil lake, 17. Únor 2014 - 18:51

  Pan Mrzout nemá pravdu, samozřejmě. Způsob právního jednání jménem SVJ je uveden v rejstříku společenství vlastníků jednotek. Obsah stanov je naprosto bezvýznamný.

  Pro tazatele: je samozřejmé, že výpověď smlouvy je právním jednáním. Pokud jste snad člen výboru a nevíte, jakým způsobem jedná právnická osoba, pak je něco velmi špatně. Podle ZoVB podepisují smlouvy předseda a jeden člen výboru. Totéž platí pro písemnou výpověď smlouvy.

  lake

  Vložil host (bez ověření), 19. Únor 2014 - 7:57

  Dovoluji si připomenout, že způsob právního jednání jménem SVJ ve výpisu z rejstříku společenství nezjistíte, protože se tam neuvádí (určitě ne po 1.1.2014). Laďa

  Vložil lake, 19. Únor 2014 - 10:27

  Laďo, nesnažte se psát o věcech, o kterých vůbec nic nevíte. Bude to pro všechny čtenáře lepší.

  Podle § 25 odst. 1 ZoVR platí, že do veřejného rejstříku se zapíše „… jméno a sídlo nebo adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, osoby, která je členem statutárního orgánu, s uvedením způsobu, jak za právnickou osobu jedná a den vzniku a zániku její funkce; (…)“.

  Podle § 7 odst. 1 ZoVR platí, že Ministerstvo financí uveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup informace o osobách zapsaných v České republice a údaje o tom, ve kterém veřejném rejstříku jsou tyto osoby zapsány, zahrnující „… jméno, adresu sídla nebo místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, každého člena statutárního orgánu spolu s uvedením způsobu, jakým právnickou osobu zastupuje a den vzniku a zániku výkonu funkce“.

  lake

  Vložil xmartins, 24. Únor 2014 - 23:25

  Bohužel Městský soud v Praze odmítá zapsat způsob jednání i datum zániku členství/funkce s odkazem na §10 ZoVB, že se tyto údaje do rejstříku nezapisují (osobní zkušenost).
  Od 1.1.2014 podle ZoVR snad už to zapíší (ještě jsem nezkoušel).

  Vložil P.V., 19. Únor 2014 - 9:26

  Podle mého názoru třetí osoba může zjistit způsob jednání z rejstříku, protože podle zákona o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob je součástí veřejného rejstříku sbírka listin (§ 2 poslední věta, http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-304#p2), po každé změně zakladatelského právního jednání musí být ve sbírce listin uloženo jeho platné úplné znění (§ 66 písm. a), http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-304#p66) a podle NOZ § 164 odst. 2 jak členové statutárního orgánu právnickou osobu zastupují určuje zakladatelské právní jednání (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89#p164)

  P.V.

  Vložil x (bez ověření), 17. Únor 2014 - 18:00

  Děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".