Výměna vodoměrů a měřičů tepla

Vložil karloos (bez ověření), 29. Květen 2019 - 7:28 ::

Dobrý den,

zhruba před týdnem byly v celém domě (v každé bytové jednotce) vyměněny vodoměry a měřiče tepla za zcela nové. Po montáži odbornou firmou jsem požadoval předání protokolu se zaznamenáním starých stavů, ale byl jsem odmítnut s tím, že výbor SVJ si nic takového neobjednal a že toto potvrzení nevydávají a nemají s tím nic společného. Kontaktoval jsem proto elektronicky výbor SVJ, ale ten nekomunikuje. Vím, že celý postup upravuje ustanovení § 16 odst. 3 z. č. 274/2001 Sb., zákon o vodovodech a kanalizacích, kde je uvedena povinnost takové potvrzení vystavit. Existuje nějaký ověřený postup, jak donutit SVJ komunikovat s vlastníkem případně se domoci svých práv?

Děkuji za odpovědi.

karloos

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 30. Květen 2019 - 11:49

  Kdo byl odběratel? Objednal to výbor, nikoli jednotliví vlastníci, tedy to zcela jistě obdržel výbor. Nebo to si z VaK, odečitatel tepla (Ista?) přišli vyměňovat vodoměry, IRTN do bytů? To někdo dodal vše zadarmiko bez vědomí předsedy když s tím nemají společného nic? K čemu je tam pak ten výbor? Poptejte se kdo to instaloval, zda dokumenty předali.
  Pokud něco nejde, vymáhá se to přes soud.

  Vložil ,, (bez ověření), 29. Květen 2019 - 12:50

  Je samozřejmé, že při výměně vodoměrů společentví obdrží stav původních vodoměrů. Vlastník protokol o výměně dokonce podepisuje. Není pak problém tento doklad okopírovat a dát vlastníkovi. Opět blbci ve výboru.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".