Výměna stoupaček v bytovém domě

Vložil Dan (bez ověření), 10. Srpen 2022 - 16:09 ::

Dobrý den, v našem domě byla 01.08.2022 zahájena výměna stoupaček. Dům má čtyři podlaží. V pátek 05.08. 2022 byly stoupačky hotové. A že prý přijdou v pondělí 08.08. 2022 vše uvést do původního stavu, tj. zazdít a opravit obkladačky. Dnes je středa 10.08. a nikde nikdo. Tak jsem emailem kontaktovat předsedu výboru a ten debil mi napsal že přijdou až 22.08. 2022. Takže se to protáhne cca na měsíc. Jám mám v bytě staveniště a oni nebudou 14 dní vůbec nic dělat. Jde se proti tomu nějak bránit ? Je na to nějaký zákon ? To je neskutečné.

  • opravy a údržba

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil MartinII, 11. Srpen 2022 - 5:28

„01.08.2022 za­hájena výměna stoupaček. V pátek 05.08. 2022 byly stoupačky hotové. … uvést do původního stavu, tj. zazdít a opravit obkladačky… kontaktoval předsedu výboru a ten mi napsal že až 22.08. 2022. … Jde se proti tomu nějak bránit ? Je na to nějaký zákon ? “

Je to to samé, jako když si uzavřete smlouvu s firmou sám. Jde o to co je ve smlouvě a jak jste si rozvrhli postup prací v domě. Také byste měli mít stavební dozor. Ja to probíhá v ostatních bytech ?

Vložil Dan. (bez ověření), 11. Srpen 2022 - 7:35

V ostaních bytech je to stejné. Smlouva a postup prací ? Nebo dokonce stavební dozor ? To v našem domě neexistuje. Výbor si dělá v podstatě co chce. Ví že zákony jsou k ničemu a tak si to může dovolit.

Vložil Nemám rád kibice (bez ověření), 11. Srpen 2022 - 8:13

Dane, kibicovat umí každý. Proč neděláte ve výboru vy? O zákonech nemluvte, když nevíte, co je v nich uvedeno.

Vložil Dan. (bez ověření), 11. Srpen 2022 - 16:55

To není o tom že bych nechtěl. Dům je v centru města a má dvě provozovny. Cca. 33% domu vlastní realitní investiční fond z Prahy, který ještě deleguje toho zkurvysyna správce objektu na schůze. Takže členové výboru a komerční prostory mají asi 65% domu. Přehlasovat je určitě nejde i když si to nekteří diskutující představují jako Hurvínek válku.

Vložil AntiSVJ (bez ověření), 11. Srpen 2022 - 9:09

Svatá pravda, pane Nemám rád kibice (evidentně pan statutár).

Kibiců, tedy neúčastněných žvanilů je i v našem SVJ více, než je pro nerušené rozhazování z FO zdrávo. Ti kecalové jenom platí statutáry a do společné kasy a ještě mají tu drzost ptát se, proč něco stojí dvakrát, třikrát více, než v nejbližším sklenářství. Hrůza.

Vložil radka2222 (bez ověření), 11. Srpen 2022 - 7:41

když jim to vlastníci dovolí.

Vložil MartinII, 11. Srpen 2022 - 13:27

„Výbor si dělá v podstatě co chce. Ví že zákony jsou k ničemu a tak si to může dovolit“

  • – – – – – –

Není pravda, že zákony jsou úplně k ničemu, i když NOZ asi není skvost zákonů (ale nejvyšší orgán SVJ je shromáždění, rozhoduje majorita dle výše podílů). Pro SVJ platí také ale (v tomto případě) i stavební zákon.

1/ Opravuji svoji zmínku o stavebním dozoru na stavební deník.

Ten má být veden na stavbách „na stavební povolení“ nebo „ohlášení stavebnímu úřadu“. U některých staveb stačí namísto „jednoduchý záznam o stavbě“.

Není ani tak důležité, zda jde u vás o výměnu stoupaček (vody) nebo svodů kanalizace (které se často mylně označují za stoupačky, i když v nich nic nestoupá, spíše klesá).

2/ Píšete, že si výbor dělá co chce. Tak to nemusíte ani pořádat schůze. Pokud se lidi neozvou a nechají si vše líbit, tak také může výbor třeba vytunelovat peníze. Ono to ale bolí, ozvat se, že ?! Hlavně si nepálit prsty a nechat na sobě štípat dříví. Nebo ať se ozve soused, nejlépe něco jako Kozina.

3/ Pokud nemá výbor majoritu, tak nechápu že si dělá co chce. Viz bod 2.

4/ Ve svém příspěvku jsem se ptal „jak jste si dohodli rozvrh prací v domě“. Náš výbor také za moc nestojí, ale rozvrh prací tyto práce byl existuje i když pak vlastník musel honit řemeslníky po domě, aby přišli dodělat zeď (stejně jako u vás)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".