Výměna radiátoru - souhlas

Vložil Anonymous, 28. Březen 2008 - 10:26 ::

Dobrý den, koupili jsme byt v panelovém domě a provádíme kompletní rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že jsou v bytě 20 let staré plechové radiátory, chceme na doporučení topenáře tyto vyměnit za nové, výkonově stejné. Narazili jsme ovšem na odpor výboru vlastníků, kde nám zakázali výměnu v topné sezoně. Dále prý potřebujeme 100% souhlas všech vlastníků na větvi s vypuštěním stupaček. Myslíme si, že se jedná hlavně o „pomstu“ za to, že v domě je hluk způsobený rekonstrukcí (pouze v pracovní dny, max. do 16hod., tedy nic nesnesitelného). Jak se to dá řešit, může mi někdo poradit? Souhlas od ostatních kvůli napjatým vztahům nedostaneme, již byli obejiti a bylo jim vysvětleno, jak mají reagovat… Existují prý firmy, které vyměňují tělesa bez vypouštění stupaček. V tomto případě by mělo stačit oznámení výboru vlastníků o výměně a doložení technickou zprávou nebo projektem. Děkuji předem za odpovědi Novotný L.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Zdenda (bez ověření), 28. Březen 2008 - 22:33

    Podle příslušné prováděcí vyhlášky k energietickému zákonu měla být veškerá otopná telesa opatřena nejen termoregulačními armaturami, ale také na zpáteční přípojce uzavíracími armaturami, právě z důvodu možnosti kdykoliv v případě potřeby odpojit otopné těleso od topného sytému aniž by bylo nutno stoupací nebo příslušné sekce vypouštět. Pokud jste si toto nepohlídali, pozdě bycha honit a doporučuji tento požadavek realizovat alespoň ve Vašem případě při výměně otopných těles, aby jste nemusel tento problém řešit např. při případné reklamaci vyměněných těles a pod.

    Vložil Anonymous (bez ověření), 31. Březen 2008 - 6:35

    Díky za vaši odpověď. Bohužel jsem si to pohlídat nemohl, protože jak jsem uvedl v dotaze, byt jsem koupil v takovém stavu, jak je, a řeším to nyní. Jedná se o původní radiátory z doby výstavby domu (r.1989), pouze byly doplněny termoregulační hlavice. Při výměně tyto uzavírací ventily určitě osadit necháme. Můžete mi poradit, kde se dá sehnat vámi zmiňovaná „příslušná prováděcí vyhláška“? Díky NL

    Vložil Zdenda (bez ověření), 31. Březen 2008 - 7:51

    Vážený pane, nevyčítám Vám, že jste si nemohl pohlídat mnou zmíněnou montáž termostatických armatur. Mnou zmíněnou vyhláškou, která stanovuje požadavek na opatření každého tepelného spotřebiče uzavírací armaturou je : vyhláška č.151/2001 Sb,§ 5, odst.1 (dnes již zrušena)a nahrazená vyhláškou č.193/2007 Sb., kde toto je předmětem §4, odst.1. Uvedené právní předpisy lze vyhledat na internetu např. v městské knihovně.

    Zdenda

    Vložil Anonymous (bez ověření), 31. Březen 2008 - 8:57

    Děkuji za informace ;o) NL

    Vložil Anonymous (bez ověření), 28. Březen 2008 - 13:49

    Bez problémů dáváme souhlas s výměnou radiátorů a to především v době topné sezóny – při kvalitě dnešních řemeslníků se tak nejrychleji odhalí případné netěsnosti. Výměnu si vždy hradí vlastník. Jedinou vyjímkou by byl špatný stav radiátorů – tj. tekl by.

    Jinak existuje i jiné řešení a to je mrazení dusíkem. Je to nákladné, je z toho voda na podlaze (nutné utírat), ale řešení to je. A v tomto případě asi jediné.

    S rekonstrukcí se vcelku logicky pojí hluk a špína. Jde spíše o to dělat to slušně – oznámit to dopředu, uklízet po pracovnících chodby, nedělat rámus mimo dohodnutou dobu – PO-PÁ 8 – 18 hod. Ale lidi si budou stěžovat i tak (i když se sami budou vůči ostatním chovat ještě hůře). A samozřejmě závidět se bude tak i tak :-( Podle pravidla když máš na lepší tak sis to stejnak nakradl… NO COMMENT – ČECHY…

    Vložil Anonymous (bez ověření), 28. Březen 2008 - 14:24

    Díky za reakci. Co prosím znamená „nákladné“? V podstatě by mi stačilo, kdyby mi to zamrazili, sundali těleso, a zaslepili (existují na to nějaké škrtící ventily, které se zavřou a po osazení nového tělesa zase otevřou. Je totiž nutné za tělesy natáhnout omítku a zamalovat. To bude trvat cca 2–3dny, takže tohle by byla možnost, jak se vyhnout dvojímu zamrazování trubek nebo dvojímu vypouštění a napouštění stupaček. Teď jen zjistit, co to stojí a kdo by to udělal (Zlínský kraj). N.L.

    Vložil JarekSVJ, 28. Březen 2008 - 13:16

    Zajímavý dotaz, je pravda, že měnit radiatory v topné sezóně není zrovna ideální ale není to nic nemožného, pokud máte šikovného topenáře tak je to otázka cca dopoledne a něco… a na tu chvilku při hlášeném oteplení by vlastníci, kterých by se vypouštění dotklo určitě nezmrzli. U nás v domě máme litinové radiatory – ty se moc nemění, na podzim došlo v jednom bytě k rekonstrukci , měnili i radiatory, zrovna se začalo topit – proběhlo to v klidu, po domluvě jsem vypustil stupačky… U nás si hradí případnou výměnu radiátorů vlastník, i když jak tady určitě někdo napíše, že rozvod tepla i radiatory jsou společný majetek ale proč bránit modernizaci.. A ten hluk ??? Při každé rekonstrukci je hluk a někdy i o víkendu. Máte tam ve výboru asi pěkné debylky…

    Vložil Anonymous (bez ověření), 28. Březen 2008 - 13:30

    U nás to soused nad námi vyřešil jednoduše, nikoho se neptal. Sice nám pak pár dní nehřály radiátory, protože byly po tom zásahu zavzdušněné, ale naštěstí se to do tejdne srovnalo. V kupní smlouvě máme uvedeno, že radiátory jsou majetkem vlastníka. Pavel.

    Vložil David Prchal, 28. Březen 2008 - 16:02

    Zálleží jak to máte udělaný v pondělí budou měnit protikající litinový topení za deskáč. V létě jsme PROVEDLI REGULACI TAK STAČÍ VYPNOUT STUPAČKU, a u každého radiátoru máme jak regulační ventil tak šoupě na spátečku. V tom případě není problém vyměnit topení za provozu. Záleží jen na tom jak to máte. David Prchal 947 ICQ : 199186905

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".