Výměna půdních kójí

Vložil Brousek (bez ověření), 5. Květen 2020 - 11:38 ::

Dobrý den,

jsem nový vlastník bytové jednotky v činžovním domě – společenství vlastníků. Každá bytová jednotka má na půdě přidělenou koji, ve které jsou uloženy sezonní věci. Ta naše je bohužel hodně malá..

Rád bych se zeptal, jak by měla správně vypadat výměna půdní koje se sousedem, jehož koje je podstatně větší a prázdná. Soused s tím samozřejmě souhlasí. Jen jde o to, jak by se to mělo vyřešit „papírově“.

Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Laky (bez ověření), 5. Květen 2020 - 17:53
  1. podívám se do PV ulozenem na katastru, zda obsahuje planek s kojemi a prideleni podle cisel bytu
  2. pokud neobsahuje PV nic takoveho, pak si muzete libovolne se sousedem tu svou koji vymenit a nic dalsiho jiz nemusite resit. Kdyz si vemete svedka a nahrajete si to na diktafon, tak je to neprustrelne i pro pripad, ze ten planek v prohlaseni vlastnika je :-))
  Vložil Halama (bez ověření), 5. Květen 2020 - 15:33

  Řešením je buď nájemní smlouva, a nebo změna přidělení kójí.

  Máte pro půdní koje schválení hasičů?

  Vložil JaVa, 5. Květen 2020 - 15:55

  Můžete mi prosím objasnit,na základě jakého § znění zákona, si může spoluvlastník společných částí domu, některou z jejich částí, sám sobě pronajmout?

  Děkuji. JaVa

  Vložil Advokátka (bez ověření), 5. Květen 2020 - 16:01

  Chcete najít § práva Republiky české upravující nájem? Složte 2500 Kč + DPH jako zálohu a rády se na to společně s kolegyněmi podíváme a budeme se Vám plně věnovat.

  Vložil JaVa, 5. Květen 2020 - 17:17

  Děkuji Vám za nabídku,ale není pro mně zajímavá.Zkuste si nějakého najít jiného hejla.Problém „pronájmu společných částí“ jejich spoluvlastníkovi se zde již řešil několikrát.

  Např. http://www.portalsvj.cz/…ch-prostor-8?pa

  http://www.portalsvj.cz/…-z-vlastniku


  "Vložil zdeseny clen SVJ, 16. Leden 2019 – 9:04

  Pak postačuje schválení shromážděním nebo výborem dle stanov a musí to být alespoň za cenu obvyklou.

  Pokud by o podobné využití společných prostor měl zájem někdo z členů SVJ, tak jemu nelze pronajímat, neboť by si pronajímal i sám od sebe, což nelze.

  Člen SVJ může společný prostor využívat ale obdobně jako při pronajímání, pouze se nebude schvalovat pronájem, ale umožnění výlučného užívání nad rámec jeho podílu na společných částech a následně se mu stanoví s ohledem na toto výlučné užívání příspěvek na správu domu tak, aby to odpovídalo nájmu nečlenovi."


  Můj názor je,že v případě pronájmu nemovitosti(nebo její části) bez souhlasu spolumajitele, by došlo k omezení jeho vlastnického práva.Nejlepším řešením je tedy dohoda všech spoluvlastníků.Bez této dohody, nelze společné části pronajmout ani třetí osobě!Majitelé jednotek v domě, jsou zároveň spoluvlastníci společných prostor a svoji alikvotní část za pronájem této společné části domu, musí zahrnout do svého osobního daňového přiznání!

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil JaVa, 5. Květen 2020 - 15:16

  Kdo Vám tu kóji na půdě přidělil? Obecní úřad nebo předseda vašeho SVJ?

  Pokud se jedná o společné části domu = půda a Vy nemáte v PV u své jednotky přesně vymezenu a zakreslenu( m2) v dokumentaci, některou konkrétní kóji k vašemu výlučnému užívání, stačí se dohodnout s vašim sousedem a uskutečnit výměnu.Nic víc ani nikoho jiného, k tomu nepotřebujete.

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Brousek_ (bez ověření), 11. Květen 2020 - 6:30

  Děkuji za odpovědi. Co je PV netuším, každopádně v listu vlastnictví nic takového není. Kóji mi ukázala původní majitelka bytu při prodeji.

  Vložil JaVa, 11. Květen 2020 - 7:59

  Zdravím a omlouvám se za použití zkratky PV, na místo celého pojmenování souboru listin s názvem „Prohlášení vlastníka“.

  Vám stačí zadat do políčka „hledat“ otázku,co je prohlášení vlastníka a číst a číst.Vyhledejte si také § 1166–1169 z.č.89/2012 Sb.,Určitě pak budete ihned v obraze a zjistíte,že mít jen „list vlastnictví“, je hrozně málo. :-)

  najdete tam např.

  Prohlášení vlastníka je

  Vložil Ludmila, 12. Únor 2017 – 20:17

  „Prohlášení vlastníka je veřejná listina – základní dokument, kterým byly vymezeny jednotky a určeny společné části domu a pravidla pro správu společných prostor. Každý vlastník by měl toto Prohlášení mít. Nemá-li, dojděte si na Katastr a nechejte si zkopírovat z tohoto Prohlášení alespoň tu část, která se vás týká – t.j.popis vaší jednotky plus části, které se týkají společných částí a hospodaření. Zkopírovat celé Prohlášení je nákladné. Prohlášení musí mít rovněž výbor SVJ. Podívejte se zde na některé diskuse, většina z nich odkazuje právě na znění Prohlášení.“

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Brousek_ (bez ověření), 11. Květen 2020 - 9:16

  Ok, pročtu to a zjistím, jak je to u nás. Ještě jednou děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".